Září 2010

Záclonová dáma

27. září 2010 v 22:03 | Jeanette |  Moje kresby
Děti, přistupte a poslyšte vyprávění starce, který je jednou nohou v hrobě.
Ne, to zase přeháním :D. Jde o to, že mám teď zase strašně perfekcionistické období a nejsem schopná nic nikomu ukázat, takové to kdy blok zakrývám tělem a pokud se stejně někomu podaří nějak nakouknout přes rameno a říct, že je to hezký, tak já odvětím: "Děkuju, ale mě to přijde hrozný."
Tahle nestvůrka je rychlovka ze včerejšího večera, který mě dost vydeptal (nechcete mi někdo spočítat úkol z planimetrie? já už žádný správně neměla asi týden) a ze všech otvorů jí lezou záclony. Hádám, že ty modré části jsou z něčeho podobného hroší kůži bez vrásek. Ale jak můžete chodit, když máte místo nohou záclony?  

Varování

21. září 2010 v 21:05 | Jeanette |  Aktuální oznámení
VAROVÁNÍ: Autorka tohoto blogu dnes přepadla kreslící mánie. V nejbližších dnech čekejte příval náčrtků lidí, předmětů denní potřeby a nevímčehoještě :).

20.9.2010 - Do you know that?

20. září 2010 v 21:01 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Znáte ten pocit, kdy:

-vám učitel oznámí, že budete psát písemku z minulého roku a vy zjistíte, že jste to všechno zapomněli a sešity spálili? :D
-vám někdo prozradí, že dostanete k narozeninám lístek na koncert, na který hrozně moc chcete?
-vás děsí, že za tři týdny budete zas o rok starší?
-se zamilujete do iluze?
-sníte čokoládu, ale pak dostanete chuť na něco zdravého?
z fotobanky sxc.hu

18.9.2010 - "Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli"

18. září 2010 v 18:50 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
A mě je legračně :D. Tolik úkolů do školy, který by chtělo udělat, tolik písemek, na který by se tu měl někdo naučit, ale čert to vem, mě to fakt nebaví :). Začala jsem dělat úžasně špatnou věc v matematice - vymýšlím si vlastní postupy, vždycky se k nějakému výsledku doberu, ale je tak nějak jiný než u ostatních. 
Vůbec nekreslím. Nemám na to energi.
vytvarnyraj.cz
Pamatujete na moje propiskové návrhy šperků? Já je asi budu tenhle týden v pondělí realizovat, v jednom obchodě u školy jsem objevila Cernit :). A budu na ty výtvorky malovat akrylovkama (který si někdy koupim), takže to nebude jen o modelování. Těšte se na fotky polorozpadlých mutantíků s dojemnýma očima :D.
A ehm, viděla jsem dneska Camp Rock 2. Už si asi podesátý pouštím Introducing me :D.

"I'm, I'm good at wasting time
I think lyrics need to rhyme
And you're not asking
But I'm trying to grow a mustache

Du du, du du du du
du du, du du du du"


11.9.2010 - I'm on a plateau

11. září 2010 v 22:48 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Ale ne! Panebože! ← Takové a ještě horší výrazy se mi honí v těhle dnech hlavou, protože jsem nucená sledovat, jak se rychle prodávají lístky na koncert, na který čekám už od února. De facto na něj ale čekám vlastně už dva roky, protože tu skupinu poslouchám denně od chvíle, kdy jsem na ní narazila.
Jenže... Ten předprodej zahájili mnohem dřív, než jsem čekala.
Ale... Glen Hansard.
Jenže... I když jsem už měsíce předtím pouštěla lidem kolem sebe Star Star a další písničky, nenašla jsem nakonec nikoho, kdo by se mnou jel.
Ale... Jediný koncert ve střední Evropě a bude to určitě bomba.
Jenže... Ta vstupenka se rezervuje na týden a během všedních dní se musí osobně vyzvednout v pokladně toho divadla a já v týdnu do Prahy nejedu.
Ale... Já tam tak strašně chci.
Jenže... Asi bych neměla odvoz tam ani nazpátek.
Ale... Jestli tam nepůjdu, bude mě to obrovsky příšerně mrzet.
Jenže... Jak si mám vyzvednout tu vstupenku a dopravit se tam?
Ale... Já tam tak hrozně, hrozně moc chci, jako ještě nikdy na žádnou akci.
Jenže... Je to jen koncert.
Ale... Co když se něco stane a už nebudou další? Kdy tu bude další? Tenhle je po třech letech, co když to bude trvat roky, než sem zas přijedou?

Nevím, jestli chápete moje dilema, ale je úplně hrozný. Ničí mě to a asi mi není pomoci.

foto: thenightowlpresents.blogspot.com

7.9.2010 - Vzpomínka na prázdniny

7. září 2010 v 19:50 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Ahoj, taky svou školu taky tak nesnášíte? :/ Já tu svou moc, teď v září jsem tam byla zatím jen pět dní a mám pocit, jako by to bylo už pět měsíců :(. Jako koule na noze, kterou stále musím vláčet na noze a která snad nikdy nespadne. Já chci něco dělat a ne 6-8 hodin čučet střídavě na zeď a na lavici, do háje!

V horním boxu jsem slíbila něco z prázdnin, takže tady je: Jeden den jsem si vzala na pláž skicák a tužku, snažila jsem se zachytit kolemjdoucí, ležící, plavající... Jeden z nejzajímavějších byl bezpochyby svalovec v modrých plavkách s telefonem, který někomu volal a rázoval si to po pláži, až skončil ve vodě přede mnou (póza jedna zezadu). Problém je, že měnil polohy strašně rychle, asi po půl minutě vyšel z vody a pokračoval v telefonování opřený o slunečník a kolem úst měl dvě hluboké vrásky (póza dvě).
 Potom telefon típl a odkráčel k baru, kde to o pár minut roztančil při nějaké vlézavé plážové melodii, která tam vyřvávala :D.  A po celou dobu pozoroval jeden víc prostorově řešený pán, který ležel asi dva metry ode mě. Samozřejmě moje první myšlenka hned po"Kulturisto, né, neodcházej!" byla "Tohle je perfektní ležící model". Ten pán si lehl na břicho a na temeno hlavy narazil kšiltovku, tak jsem se pokusila ho zvěčnit, jenže on to tušil a když mi věnoval už asi třetí podezřívavý a nepřátelský pohled, protože už předtím viděl, co dělám, vzdala jsem to. Kdyby se zvedl a chtěl to vidět, asi by mě pořádně seřval, protože ta podobizna mu nijak nelichotila, vypadalo to jako neforemný nafukovací člun s šunkovitýma rukama-pádlama a kudrnatou hlavou s kšiltovkou, ale on by se v tom nejspíš poznal :D.
Jinak, můj asi nejdůležitější poznatek je, že někteří lidé brzo vytuší, že je pozorujete a kreslíte a to je špatně. Někteří ne, jeden páreček seděl asi čtvrthodiny zády ke mě, zíral na moře a netušil, že já zírám na něj :). Člověk si pak sice připadá jako špion, ale při takovýhle akcích je lepší být netušen a neviděn. 
Ne, nejsem voyaer :D.
Zítra si asi beru tenhle rok poprvé něco na čmárání do vlaku, protože ta škola a ta unylá jízda vlakem mě naprosto ničí.

Žijte a přežívejte další hrozný školní rok
Ž.