Srpen 2010

Nemocná...

23. srpna 2010 v 13:49 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Ahoj, pár dní tu ode mě ještě žádné články nečekejte... Dneska se mi po pěti dnech konečně udělalo líp, ale ode dneška mám nasazená antibiotika a je možný, že se mi zase udělá blbě, kdo ví :(.
Tak zatím

Něco o skenování

17. srpna 2010 v 20:33 | Jeanette |  Moje další tvorba
Moc Vám děkuju za komentáře :). Napadlo mě, že bych mohla napsat krátký článek o skenování, protože s ním mám za poslední dva roky opravdu hodně zkušeností a je to velká překážka, pokud chcete svoje výtvory zveřejnit na internetu.

Pokud nemáte nějaký superdrahý skener a stejně jako já vlastníte 3 v 1 (tiskárnu, skener a kopírku zároveň) tak se připravte, že nikdy váš výkres nebude vypadat úplně přesně jako ve skutečnosti (a u těch superdrahých to prý taky nevypadá úplně 100%ně).

Nejdůležitější je nastavit svůj skener tak, aby věci, které chcete přenést do počítače, neztmavoval, aby jste tam neměli vidět všechny drobky a přehyby papíru. Myslím, že u HP je to nastavení trochu složitější, ale já momentálně sedím u Epsonu a tady mám prostě jen nastaveno na Fotografie (v režimu Ilustrace to dělá strašnou neplechu) a Jas a Kontrast na nulu.
Takhle vypadá ideální scan, můžete samozřejmě nějak změnit nastavení už při skenování, ale nejlepší je mít obrázek nejprve v takovémto stadiu a otevřít si nějaký program pro úpravy.   
Jediné, co doporučuju pro úpravu obrázků používat, jsou Úrovně. Pokud budete používat Jas, Kontrast, a Křivky, bude sice možná obrázek vypadat dobře, ale nebude se podobat skutečnosti. Jedno z nejjednodušších řešení je ve Photoshopu zmáčknout Ctrl+L (nebo najet do Úprav a v nich kliknout na Úrovně). Tuším, že podobnou funkci má i skvělý Gimp
Já osobně pouze v kanálu RGB posunuju tu druhou pracku doprava o 0,5 až 0,7. Obrázek pak odpovídá skutečnosti nejvíc ze všeho, co jsem vyzkoušela a celá úprava mi zabere asi jen dvacet vteřin. Poté už jen potvrdím, uložím a můžu nahrávat do galerie :).
Taky je dobré používat v PS funkci Import, skener vám pak neukládá obrázek do svých šílených dlouho se načítajících galerií, ze kterých to pak akorát po zkopírování musíte zdlouhavě mazat.
To je asi všechno, doufám, že vám tenhle článek pomohl, pokud si nevíte se skenováním obrázků rady.

Moje video kresba zeleného oka

14. srpna 2010 v 21:18 | Jeanette |  Moje kresby
Já vím, na konci by to nemuselo být tak rychlé a má to pár much, ale stejně z toho mám vážně velikou radost, už to předělávat nebudu, protože ukládání a nahrávání na yt trvá vážně dlouho. Navíc to má jen necelé čtyři minuty :).Oko VII.

14. srpna 2010 v 20:04 | Jeanette |  Moje kresby
Za chvíli tu bude video! Jsem z toho opravdu nadšená, moje úplně první kreslící video na youtubu :).
Čas: hodina a půl (před rokem by mi oko trvalo tak sedm hodin :))
pastelky, tužky, guma, kapesník

Stůl

10. srpna 2010 v 19:24 | Jeanette |  Moje kresby
Stůl, který jsme měli na pokoji u moře. Líbil se mi, ty kuželkovité nohy a ta prohnutá dřeva. Nahoře bylo sklo.
Až dneska jsem začala natáčet to video, nejdřív bylo dost složitý upevnit videokameru, nakonec skončila přilepená izolepou a ukolíčkovaná na krabici od jedné hračky :). Kreslila jsem asi půl hodiny, budu pokračovat zítra.
cca 10 min

Návrat z prázdnin

8. srpna 2010 v 17:48 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Ahoj, dnes jsem se vrátila od moře, můžu sem zítra naskenovat pár hloupoustí co jsem tam načrtala tužkou, ale to není podstatné. To, co asi výrazně změní tenhle můj kreslící blog je že

budu mít videa na youtube!

Víte co myslím, takové to zrychlené natáčení pravé ruky, která kreslí :). Chci začít natáčet zítra. Bohužel se připravte na to, že to bude zhoršená kvalita, mám jen takovou základní webku :(. Plánuju kreslit pastelkama barevné oko.

To je asi zatím vše, mějte see