Květen 2010

25.5. - Kdo je v seznamu pětadvacet mínus pět

25. května 2010 v 20:39 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Čtu si tuhle něco-jako-deník rubriku. Z menu do ní přístup není, protože je spíš pro mě. Čas od času si v ní přečtu věci, které jsem už dávno zapomněla. Třeba takové blbosti jako že minulý rok v únoru jsem měla k obědu vánoční ozdoby :D. To byly časy, chtěla bych je vrátit zpátky.

Přijde mi, že život je pořád těžší a těžší. V něčem je lepší, v něčem je naopak pěknej hajzl. Nejradši ze všech činností mám hraní na kytaru a kreslení, už jsem si tím skoro jistá :). Teď mám spíš hudební období, čím dál častějc a čím dál dýl.

Teď o víkendu jsem asi ze své kytary udělala celosvětový unikát (ale nekreslila jsem na ní, nemám barvy na dřevo a ten speciální lak, prý je to dost komplikované). Asi si řeknete, že jsem blázen, když jsem nadšená z takových dvou samolepek původně určených nejspíš na auta, které dávají mému nástroji optickoklamový rozměr :)). Ale o tom asi až někdy příště.

Na parkovišti dostávají některé písničky nový význam - 1:44 - ,,If you have something to say, say it to me nooow!" (,,Jestli máš něco na srdci, řekni mi to teď!" volně přeloženo)
,,Glene, možná tě přejede džíp!" :DD To mám z komentářů na yt pod tím videem, sama bych si toho asi nevšimla :)
 Dneska jsem unikla pořádnému sprdunku. Učitelka se do seznamu žáků nějak zamotala a zapomněla, že řekla mé jméno na zkoušení. Kdyby mě vyvolala, našla by v mém sešitu figurky z Futuramy, matematiku psanou vzhůru nohama, hromadu vytržených papírů, spoustu malůvek a skoro žádné poznámky k předmětu. A mimo to by zjistila, že v mé hlavě mimo těch všech blbinek stejně jako v sešitě nic není. Jak já jsem ráda, že jsem tam nakonec nemusela! Občas se sklenice s pitím rozkymácí na hraně stolu a nespadne.

Žijte a hlavně přežijte ty příšerné poslední týdny učení

Je.

Róba paní Ďáblové

21. května 2010 v 18:10 | Jeanette |  Moje kresby
Takový můj včerejší nápad, omlouvám se za ten zmuchlaný papír, ale je zajímavý že na těch šatech to zmačkaný ani není vidět :). Zjistila jsem, že s těmi křídami od koh-i-nooru se mi nakonec kreslí (oprava :)) dobře a rychle :). A ty boty, brr, ale já už to nebudu předělávat :).

Křídy a černá fixa, A4

Poznáte, co to je?

17. května 2010 v 19:42 | Jeanette |  Šplouchy
Za asi 2-3 minuty ve vlaku, zajímalo by mě, jestli se z mých super rychlých náčtrků dá poznat, co to mělo být :D. To okolo jsem ořízla, protože se mi to příliš nelíbilo, kreslila jsem si tam svou nohu a vypadala tlustě xD a takový ten stoleček u okna.

 Kdo to pozná jako první, tak si dám odkaz na jeho blog pod záhlaví, jako výraz úcty k jeho rozpoznávacím schopnostem :)).

Tričko

16. května 2010 v 20:40 | Jeanette |  Moje kresby
Taková blbina během pár minut před pár dny. koupila jsem si takové ty koh-i-noorácké křídy Toison d´or a zkoušela jsem je.. Fajn se roztírají, ale nepůjde s nimi moc detailů, protože jsou docela tlusté ://. Možná je zkusím seříznout, ale asi je budu používat jen na nějaká barevná tónovaná pozadí.

Už? Asi ještě ne :D Stmívání

16. května 2010 v 20:01 | Jeanette |  Moje kresby
Bella má nějaký flekatý čelo, tak jí ho ještě asi budu dodělávat (opatrně začárám ty bělejší místa, aby ty fleky zmizely, můj univerzální postup, používám i v běžných životních situacích :D).

Zatím mám u tohohle obrázku strávených asi 6 hodin a je rozdělaný už neskutečnou dobu.

Já vím, tohle je nic moc obrázek, ale všimli jste si, jak se zlepšuju v novinkách? Jsou tu čím dál častěji, doufám, že s nima se bude zlepšovat i moje kreslení :). A rozhodla jsem se, že si našetřím na ty svoje vysněné pastelky a pak už žádná tužka jen

BAREVNĚ 

Jenže znám svoje šetření poslední dobou - zmrzlina, pár sešitů do školy, asijský nudle, nějaká blbina a dvoutýdenní kapesný je v háji ://. Pořád zoufale hledám brigádu.

Edward - 1/2 toho zatraceného obrázku

15. května 2010 v 18:01 | Jeanette |  Moje kresby
Já vážně nemůžu... říkám si, rychle to dodělám a pak začnu něco jiného, jenže mám problém s Bellinou levou tváří velikosti Titanicu, vypadá jako když má oteklý zub ://.

Ten můj plán bylo koupit si malý bytelný bloček, který si budu nosit všude s sebou a čmárat do něj hned všechno, co mě napadne - a mám ho, baví mě to a nebojím se, že něco zapomenu. Mám tam i vystínované šroubky, které drží ty malé stolky ve vlaku :D.

Nejspíš neseženu brigádu :((. Přemýšlela jsem a... pokračování v dalším článku (zítra?), kde už bude celý obrázek, tudíž i Bella (možná toho Edwarda ještě přeoperuju, nějak se mi nezdá ://) a pak konečně pavoučí klobouci, cyberštamgasti a ruce :).

Formát: A5 (polovina A4)

(Jsem pyšná na vlasy :D.)

Pozn.: Ještě trochu projasnit tu duhovku levého oka, vypadá ploše.

Malé ukázky

12. května 2010 v 20:55 | Jeanette |  Moje kresby
Slíbila jsem, že sem něco dám, tak aspoň takovéhle kousky :). Jsou tužkou a je to to Stmívání na přání, které už bude co nejdřív hotové. A taky mě dnes napadl jeden nápad, z kterého jsem nadšená, doufám, že to zítra budou mít v papírnictví.

?.5. - Rychlé čmáry

11. května 2010 v 21:41 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Budu začínat ten pavoučí klobouk, bude mít ještě takový ten kulatý podstavec a víc per, barevně a těch osm očí bude pěkně nechutně zelených a lesklých :). A ten přívěsek ve tvaru oběšeného ptáka budu vyrábět, nejspíš z nějaké hmoty. (Měli jsme navrhnout nějaký šperk nebo doplněk, příště budeme nějaký z nich realizovat.)
Dneska jsme měli hodinu výtvarky, asi po měsíci, (vždycky to nějak nevyšlo) a vážně mě to bavilo. Pořád nevím, jestli ten gympl byl dobrá volba.

Zítra tu bude nějaký nový obrázek, kašlu na to, budu kreslit ve vlaku, o přestávkách, kdykoliv když se naskytne příležitost. Večer jsem z té školy zmordovaná a vůbec nic se mi nechce.

A ano, opravdu bych nosila náušnice se scvrklými hlavami :DD.
rerere