Leden 2010

Něco nového a něco starého

29. ledna 2010 v 18:40 | Jeanette |  Moje kresby
Na Reductu je nová povídka s mou ilustrací, přemýšlela jsem, jestli se tu o tom mám zmiňovat ale asi jo, píšu tu o všem, co čmárám, takže jestli se chcete podívat, sjeďte na konec článku TADY

10minutová skica podle mé manekýnky Howarda, vybarvím to a vystínuju a třeba to bude pěkný návrh jarního outfitu :)
Tohle jsem objevila - bohužel to není vidět, ale je tam kolem navrženo docela hodně věcí,květiny, dvě víly, nějaká potvora (?), lucerna a zbytek té postavy je anatomicky úplně správně, řekla bych :). Asi někdy z léta-podzimu 2009, škoda, že jsem to začala jen tužkou, barevný by to bylo hezký, takhle už to asi nikdy nedodělám.
A taky jsem našla asi dvacet kreseb z doby, kdy mi bylo 9-10 (rok 2003).

Výstava Tima Burtona

29. ledna 2010 v 18:08 | Jeanette |  Všechno a všichni, kteří mě zaujali
Ještě v životě jsem se nechtěla na žádnou výstavu podívat jako na tuhle, jenže se koná v New Yorku a jen do konce dubna, do háje :(.
Tim Burton je můj největší výtvarný vzor, chtěla bych mít jednoho dne taky takový neuvěřitelný styl jako on (samozřejmě úplně jiný, ale stejným způsobem kulervoucí :)).

Mezitím, co tam všichni mluví, jsou vidět interiéry té výstavy. Ty jeho obrazy a skicy mi přijdou prostě úžasné, nejlepší, nejzajímavější, dochází mi slova...:).
zdroj fotky: designmagazin.cz

Irimë

27. ledna 2010 v 20:50 | Jeanette |  Moje kresby
Snímala jsem to asi tři minuty v rozlišení 3000x2500 pixelů, woo hoo! Já vím, že nejspíš vám to nic neřekne, ale až se jednou odhodláte zvýšit rozlišení snímání, tak je to... velký životní krok?:) Je to hotový už asi od pondělí, ale já byla líná to dát na internet :O.
Jmenuje se Irimë (děkuju moc za jméno Slečně L.). Patří spíš na stranu dobrých, ale občas, jako my všichni....... :) Selenya
ji nesnáší a bojují proti sobě, tyhle kusé informace časem doplním nějakou povídkou, nebo aspoň obsáhlejším textem ;)).

Celkový čas: asi šest hodin, hádám, víc ne...
Použito: jako obvykle, od 2B do 6B, kapesník, guma, papír gramáž 250 g/m2
Velikost: A4

Vyzkoušela jsem si kreslení podle živého modelu (naposledy jsem malovala neposednou kamarádku v devítce a teď, asi po roce, to dopadlo mnohem líp) a je to Ú-Ž-A-S-N-Ý! Mám napůl vybarvenou skicu (jo, pastelky :)), ale až bude hotová, dám ji sem.
Nechcete mi někdo sedět modelem? Nemám žádný dobrovolníky :(.
V menším:
Ve větším:

Rozdělané oko VI.

24. ledna 2010 v 13:37 | Jeanette |  Moje kresby
Celkově zatím asi strávený čas 2 hodiny, je problém, že když to kreslím na počítači, po čtvrthodince si vzpomenu, že jsem se chtěla kouknout na nějakou stránku, pustit si písničku, přečíst si tohle a tamto, takže s tím moc nehnu :( :).

Rozdělaný elf 2.

23. ledna 2010 v 20:24 | Jeanette |  Moje kresby
Ještě je toho tolik, co by chtělo udělat/dodělat/opravit - ty vlasy na zádech, ten nos (!), krk, obličej, ruka, ty ostatní vlasy, tedy skoro všechno. To tetování se zrodilo na papírovém ubrousku za asi tak 40 vteřin, ale pořád se mi líbí, je to květina nabouraná do měsíce, ale v příštím článku to nazvu nějak poetičtěji :).

19.1. - A když...

19. ledna 2010 v 21:16 | Jeanette
A když se na vás všichni vykašlou, když potřebujete obejmout a když je všechno špatně a když je vám špatně a když už vám nechutná ani čokoláda a když chodíte do školy a když si připadáte k ničemu a když chcete kreslit a když přijdete domů a jste vyčerpaní a nemáte na to náladu a když jste smutní, že nevíte co dál a když vás nějaká sketa, kterou ani neznáte nemá ráda a když netušíte proč, tak to

nejde jen tak hodit za hlavu.


F. umřela na nádor v necelých dvou letech, nejsem už tak malá, abych říkala, že to není fér. Jen asi nikdy nechci děti, protože ty by chtěly zvíře a to by umřelo.

Potřebuju se nějak vybý-ít, mám tolik inspirace... konspirace.... preskripce.... preseverance :D. Kde jsou ty doby, kdy jsem psala o loupání pomerančů a bahně. Vlastně jsem původně chtěla psát o rybích očích a černých vločkách, takže jsem se asi zas tak moc nezměnila.

Bez ustání hraju na klávesy tuhle nádhernou skladbu. Umím nazpaměť zatím asi tak polovinu, ale je opravdu nádherná a lehká a když ji slyším, tak se mi vybavuje spousta věcí.


Rozdělané oko 6.

15. ledna 2010 v 21:50 | Jeanette |  Moje kresby
Spodní víčko, slzní koutek a bělmo není vůbec začaté/dodělané, ale to je asi vidět :). Pořád miluju tužku, ale začínám propadat i jiným, barevným technikám :).
Kreslit nestíhám v týdnu vůbec, možná tak deset minut před spaním si čmárat nebo tak něco, proto tak zbožňuju páteční odpoledne a děsím se pondělního rána.
Pokud vás napadá něco, co by se dalo na té duhovce zlepšit, napište ;). Ty řasy nahoře ještě dotáhnu, aby tolik nebyl vidět spodek toho horního víčka.

Mayday

10. ledna 2010 v 19:20 | Jeanette |  Všechno a všichni, kteří mě zaujali
V mém nepravidelném seriálu Všechno a všichni, kteří mě zaujali se dnes zaměřím na toto občanské sdružení :). Jeho hlavním posláním je, aby lidé věděli, jak se správně chovat v krizových situací, např. já si díky jejich textu němu pamatuju, jak se chovat při požáru, což je úspěch na člověka, který chodil dva roky k zdravotníkům a neumí ani šátkový obvaz :).

Zatím je teprve na vzestupu a hledá spolupracovníky, mimo jiné i kreslíře, já se svými schopnosti se na to bohužel nehodím, mám pocit, že potřebují takové ty marvelovské komiksové typy a lidi, kteří si tyto krizové situace dokážou podle popisu vybavit. Pokud kreslíte komiksy/nějaké ilustrace nebo se zajímáte o takovéhle formy vzdělávání se, omrkněte jejich stránky, je to vážně zajímavý projekt.

Netex-mayday.cz


První pokus malování ve Photoshopu - rty

8. ledna 2010 v 19:38 | Jeanette |  Moje kresby
Já vím, že jsem sto let za opicema, ale dneska jsem si poprvé v životě zkusila malovat ve Photoshopu :). Tohle je můj první pokus, trval asi hodinu, ve které jsem zkoušela všechny ty perka a štětce. Asi po roce jsem vytáhla ze šuplíku svůj starý malý tablet, ale musím zaťukat, že slouží pořád jako nový a asi s ním ještě něco zkusím:).
Tu elfku mám už do poloviny hotovou a možná ji naskenuju, ať vidíte průběh tvorby. Kreslím ji jen ve vlaku, když mám prostor a nesedí proti mě/vedle mě nějaký utlačovatel. A moc Vám děkuju za ty komentáře, do vlasů jsem jí strčila tři lístky, které by měly připomínat půl hvězdy a na rameni bude mít měsíc, protože na něčem měsíčním jste se shodli asi nejvíc a jméno ještě nevím, všechna jsou krásná.
Adios amigos, ozvu se brzy :PP