Prosinec 2009

Vymyslete jméno a charakter elfce

29. prosince 2009 v 22:10 | Jeanette |  Moje kresby
A je tu další elf z mé dílny :P. Tohle je jenom skica, ale zabrala mi asi třičtvrtě hodiny. Chci, aby byla ve výsledku perfektní, jako nic, co jsem načmárala předtím, aby jakoby vystupovala z papíru, jestli víte, jak to myslím :). Pokud máte chuť a nápady, můžete mi do komentářů napsat svoje nápady/názory na:

a) jaké by měla mít jméno?
b) jaké vlastnosti? (měla by být na straně dobra, nebo..?)
c) měla by mít na ramenu nějaké elfské tetování? (není to vidět, ale ta ruka a vlasy dole ještě pokračují, asi až do poloviny paže)
d) co by měla mít ve vlasech?
Tak pokud vás něco napadá, pište, budu se těšit:).

28.12. - Another year over...

28. prosince 2009 v 17:16 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Omlouvám se, že jsem se už dlouho neozvala, ale nemám teď zrovna nejlepší období, tak zlý, že se mi ani nechce psát, o co jde.

Děkuju za všechny krásné komentáře a že sem chodíte, chtěla bych sem brzy začít přidávat nějaké své nové kresby a popřát Vám všechno nejlepší do nového roku (tenhle pravopisný problém jsem chvíli zkoumala... kdybych popřála všechno nej do Nového roku, budu Vám ho přát jen na 1.1.2010)

A co předsevzetí? Dáváte si je? Já nikdy, tohle bude poprvé :), takže, v roce 2010 bych chtěla:

• víc kreslit a zlepšit se
• založit si účet na youtube a natočit pár videí mých rukou ;)
• koupit si kytaru, učit se hrát na kytaru
• zkusit si ,,busking" a kreslení na ulici
• zlepšovat se v hraní na klávesy, psát písničky
• nezabít nikoho ve škole, nevyhodit ji do vzduchu

Doufám, že všechny svoje předsevzetí splním, co vy?

A ještě jednou se omlouvám, že tu straším a kutím na papíře tak málo, ale momentálně nejsem vůbec ve své kůži.

Tak vše nej v roce 2010, pokud Vás čekají změny tak jako mě, ať nedopadnou zle a ať se Vám splní Vaše sny.

Rekonstrukce

21. prosince 2009 v 17:46 | Jeanette
Blog je v rekonstrukci, měl by být spuštěn s novým designem do konce týdne.

Do té doby můžete kouknout na mou galerii na DA ;).


19.12. - Crash! Boom! Bang!

19. prosince 2009 v 14:51 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
S Howardem tu teď kvůli komiksu inscenujeme dopravní zácpu, otevírání auta a držení volantu - pro ty, kteří tento blog nečtou tak často - Howard je dřevěný manekýn ženského pohlaví, dopravní zácpu dělají dva angličáky a volant je gumový krekr.

Kvůli jednomu projektu se dnes snažím kreslit komiks, které nebudou stínované a pro mě je problém nakreslit černým outlinem věc a neudělat do ní spoustu čárek, aby nebylo vidět, kam padá stín a světlo. Čímž se dostávám k tomu, čím se chci pochlubit:

Nádherná čistá pětka z chemie ♥. Ne, to nebylo úplně ono, tak ještě jednou:

Málem jsem se stala ilustrátorkou knížky! Sešlo z toho hned, co jsem se dozvěděla, o co jde, ale od té doby mám chuť ilustrovat knížku nějakými tužkovými malůvkami. A oslovilo mě jedno občanské sdružení kvůli komiksům a kresbám k projektu o tom, jak se chovat v určitých situacích, což je skvělý, ale pro mě docela těký téma. Nemám ještě ani jednu použitelnou čárku, ale už pomalu k těm komiksům pronikám. Půjdu zkusit namalovat vlnu tsunami a pak znova pár políček komiksu.

Taky tak milujete perníčky?

Ještě je toho pár, co bych sem chtěla napsat, ale nechci být moc ukecaná, takže asi deset věcí přeskočím. Hrozně mi chybí ty moje klávesy, přijde mi, že už je to věčnost, co odešly do věčných lovišť. A k té pětce - není mi to líto, mám ji spíš ráda, vyjadřuje můj vztah k chemii.

Ať vám Ježich naježí něco pěknýho ;)

Ž.

Samův klobouk + rozdělaná mumie

6. prosince 2009 v 15:00 | Jeanette |  Moje kresby
Toho Sama kreslím hlavně ve vlaku a zítra asi budu i ve škole pod lavicí (některé předměty na gymnáziu jsou vážně vážně vážně k ničemu), bez fotky, ty stíny na klobouku jsou jednoduché (jen trochu pomačkaný válec) a obličej Johnnyho Deppa jsem zkoušela už tolikrát, že přesně vím, jaký má tvar očí, pusy, lícní kosti.... Když si vzpomenu, jak se mi jako malé o výtvarce to stínování věcí nepáčilo x).
Tohle ještě pořádně propracuju, jako nápad se mi to zdá moc dobré, chci aby ve výsledku nebylo vidět, kde ta kůže přechází do kostry.

5.12. - Hovínko s růžovými tvářičkami

5. prosince 2009 v 19:46 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Zjistila jsem, že v japonském světě kreslených figurek existují i roztomilá, usmívající se hovínka s růžovými tvářičkami a že duhová hovínka se dají koupit jako dárek pro přátele. Škoda jen, že s kamarádkou, kterou by takové hovno potěšilo, si už dárky nedáváme :/.

Už od úterý mě strašně bolí hlava a krk, ve čtvrtek večer se mi motala tak, že jsem se v pátek nešla vzdělávat. Teď to pořád ještě není pryč, ale už je to lepší.

Zítra sem snad naskenuju tu rozkládající se mumii, mám toho rozdělaného víc, např. i Sama z Benny a Joon, (kterého kreslím ve vlaku a o hodinách fyziky) ale nechce se mi to ukazovat a stejně mám pocit, že do Vánoc nestihnu všechno, co chci. Navíc ještě nemám nakoupený dárky, nechápu, proč jsem nezačala už v listopadu (?).

Během toho nesnesitelného motání hlavy mě napadl dost chytlavý refrén k mé písničce o sušenkách a jakýmsi zázrakem byl poblíž i notový papír, který jsem zcizila bráškovi, takže jsem to stihla zapsat, než jsem to zapomněla. Nicméně pak nějak začal zlobit konektor u mých kláves a vypadá to, že je nadobro po nich.

Minuta ticha

P.S.:Pokud máte ošklivý hyení kašel, kupte si pilulky pro snadnější odkašlávání s australským lišejníkem. Naprosto nepřekonatelně chutnají a už nezním jako kříženec nenamazaných dveří, Gluma a Darth Vadera.

P.P.S.: Pokud něco z výše napsaného nedává smysl, odpusťte.

Vyčerpaná

1. prosince 2009 v 19:32 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Moc Vám děkuju za Vaše komentáře, přečetla jsem si je a i když jsem na ně nestačila odpovědět, vezmu si je k srdci a budu na sobě dál pracovat.

• Asi týden jsem nevzala tužku do ruky, naprostý nedostatek času a mám asi nějakou krizi. Probírala jsem se šuplíkem svých prací a zjistila jsem, že ty, co se mi povedly asi nejvíc, pocházejí z období před prázdninami nebo z období během nich a já to cítím, jak mi dochází pára x/. Prázdniny, kde jste?

•Nejspíš jsem nemocná, bolí mě v krku tak, že skoro ani nemůžu mluvit. Chtěla bych si zítra poležet v posteli a ne zase ve škole šaškovat až do pěti odpoledne. Ta ranní a večerní zima a tma, brr.

Co vy? Mějte se krásně a pokud to jde, zůstávejte zachumlaní pod peřinou :)

Rest in peace, Mic Christopher

1. prosince 2009 v 19:21 | Jeanette |  Šplouchy
Před dvěma dny tomu bylo už 8 let, co zemřel skvělý zpěvák. Sice jsem se s ním nikdy nesetkala a jeho hudbu jsem objevila až po jeho smrti, ale za poslední rok mě obrovsky ovlivnila.

Jsou to takové ty písničky, které si naprosto zamilujete nebo vám vůbec nic neřeknou a jsou v nich skryté důležité životní pravdy.
Po jedné nehodě na motorce se obsah jeho písní změnil (tohle je naše mládí, nesmíme ho promrhat, nežít včerejškem, zítřkem, ale dneškem) a je škoda, že člověk s takovým přístupem k životu a s takovým talentem po další nehodě zemřel.

Pokud jste o něm ještě neslyšeli a chcete si ho poslechnout, na imeem je zdarma k poslechu celé jeho posmrtné album Skylarkin - TADY. Absolutely brilliant.
foto z oficiální stránky na myspace.com