Listopad 2009

24.11. - Ani se nenadějete a jsme dospělí

24. listopadu 2009 v 22:12 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Můj nejoblíbenější film je Hledání Země Nezemě. Z mnoha důvodů, ale hlavně kvůli té myšlence ,,odvažte se snít". Miluju ho, protože přesně takhle jsem si hrála, když jsem byla malá, protože pořád tak přemýšlím a hraju si, i když nejsem malá...

Je mi 16 a s lidmi mého věku si příliš nerozumím. Mám pocit, že věci, které oni ,,řeší" mám už já dávno za sebou, že jsem dospělejší než oni. Nelžu, nepřetvařuju se, přemýšlím, než něco řeknu, nepomlouvám lidi za jejich zády a vím o nich víc, než tuší.

Nevím, proč to sem vlastně píšu. Potřebuju se vypsat, že jsem dobrý člověk, tak moc, jak to jen jde.
Úspěch - začínám skládat písničky. Jde to nádherně, texty mi šly vždycky, ale dokážu vymyslet i hezkou melodii. Možná že dostanu k vánocům od rodičů klávesy. To by bylo perfektní, začínám čím dál víc milovat hraní.
Budu tomu věnovat tolik času, kolik to jen půjde a spolu s kreslením v tom budu za pár měsíců/let moc dobrá. Doufám.

To, co stále nevím, jak se jmenuje :D

22. listopadu 2009 v 19:32 | Jeanette |  Moje kresby
Ve skutečnosti jsou ty barvy trochu hezčí, víc do světle oranžové, oskenované se mi to vůbec nelíbí. Je to divné...:// Ale vím, že do budoucna musím někdy přemýšlet nad namalováním škudlilů s libózními chmatavými prstíky :D.

Ale vážně, originál vypadá 100x líp, chtěla bych to vyfotit, ale nechce se mi jen kvůli tomu půjčovat foťák :((.

Doba asi 2,5 hodiny, formát A4, akvarelovými pastelkami a vodou

Pozn. pro příště: Musím začít dělat pozadí, bílá plocha je příšerná.


Začaté něco

20. listopadu 2009 v 17:53 | Jeanette |  Moje kresby
Já ani netuším, jak bych to měla pojmenovat, ale ono tam toho zatím není moc vidět, bude mít zaletovanou pusu, modrého motýlka a kudlančí ruce. Uvidím, jak se to pak vyvine.

Selenya - zlá elfka + ucho

20. listopadu 2009 v 17:33 | Jeanette |  Moje kresby
Muhehe, jsem pyšná na výslednou podobu toho ucha....v těch detailech, co jsem sem dávala, nevypadalo moc dobře, ale pak jsem ho dotáhla a líbí se mi :). Ve skutečnosti ty vlasy nejsou tak tmavé, můj skener zase trochu mystifikuje.

Údaje o postavě: Jmenuje se Selenya (děkuju za jméno Piperce). Nesnáší zamilované, snaží se od sebe odtrhnout jakýkoliv pár, který jí přijde do cesty a má tělo jako bohyně (což nevidiíte, já vím, asi ji budu muset někdy namalovat celou)...

Celkový čas: asi čtyři hodiny, je to těžké bez předlohy
Použity: tužky od 2B do 6B
A tady je to ucho:

Ze školy...

18. listopadu 2009 v 13:12 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Ahoj, píšu teď ze školy - nejraději bych odsud utekla, mám dneska osm hodin, nádhera ://. Chci sem brzo něco nahrát, protože mi přijde, že ty moje staré výkresy jsou hrozně staré a nic moc. Mám doma rozdělaných pár morbidních nápadů jako třeba polosvlečená mumie, které by chtěly dodělat, portrét pro jednu blogerku, který musím co nejrychleji dokončit, elfku, která už tu dávno měla být a ještě další věci na které radši ani nemyslím.... Kéž by zrušili domácí úkoly, biologii, chemii, matematiku a ostatní zla... Alespoň že k obědu jsou buchtičky s krémem :P.

S pozdravy a hladem

J.

13.11. - Never never give it up

13. listopadu 2009 v 21:38 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Ruším svou poslední úvahu. Nakonec jsem dospěla k tomu, že vždycky je něco, kvůli čemu je potřeba se nepoddávat špatné náladě - u mě je to psaní, kreslení a hudba. Ty různý období se u mě střídají, teď mám to psací... Píšu další kapitolu svojí fantasy detektivky a třeba, až jí jednou konečně dokončím, se pro ní nějaké vydavatelství nadchne. Třeba :).

Na fotce jsem já, i když z mého obličeje vlastně vidíte velký kulový. Představujete si, když čtete něčí blog, jak autor vypadá? Já docela často, ale jsou to dost šílené představy x).
Užívejte prázdniny (pokud se k vám nezachovali naprosto neodpustitelně a v to pondělí musíte jít do školy)...Já budu spáát a psát a čmárat, to co jsem slíbila, dokud neusnu na stole. (Pokusila jsem se dnes vybarvit toho démona a převrhla jsem kelímek s vodou. Už ho nic nezachrání, leda pokus na nový papír :/.)

Zlá elfka - Detaily

11. listopadu 2009 v 16:47 | Jeanette |  Moje kresby
Netradičně bych začala detaily, protože ty se podle mě povedly více než samotný obrázek.
Když jsem to naskenovala, všimla jsem si, že nos je strašně odfláknutý a pusa taky, takže je nejspíš ještě nějak dotáhnu.
Čas: 3-4 hodiny
Použito: 3B 4B 6B tužky, kapesník, guma

Pan Želva

8. listopadu 2009 v 12:12 | Jeanette |  Moje kresby
Můj první pokus akvarelovými pastelkami. Ve skutečnosti je to víc do zelena než do žluta.

Inspirovala mě k němu jedna moje propiska, na které je nahoře vyřezaná malá želvička. Na první pokus to snad není zas tak špatné, bylo to fajn, určitě teď budu zkoušet barvy víc.

Čas: míň než dvě hodiny
Už mám skoro hotovou i hlavu té zlé elfky, ale ještě se mi na ní něco nezdá.

5.11. - A říká: ,,Můj bratr je blázen, myslí si, že je slepice..."

5. listopadu 2009 v 22:04 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Mrzí mě, že jediný film, který jsem dosud od Woodyho Allena viděla, byla Annie Hallová a ještě ne celá, protože jsem nějak musela odejít a musím to napravit, protože to vypadá, že on by mohl být moje krevní skupina. Ten výrok o vejcích a vztazích je nezapomenutelný.

Zítra si plánuju koupit nějaké akvarelové pastelky a otestovat je. Já nemám moc ráda ani ten uhel, občas ho vezmu do ruky a asi mi to docela jde, ale k závěru se hrozně zamažu a to nadšení mě po takovém svinčíku opouští.

Dlouho už tu nic nebylo, takže slibuju, že o víkendu dokončím něco rozdělaného nebo že nakreslím něco nového. Možná že těma pastelkama zvládnu svůj kaktus nebo jednu z máminých orchií. Ale to si asi fandím:).

Dneska mi přišel dopis z Los Angeles s preprint fotkou Hugha Laurieho, velké Z v mém jméně v adrese bylo napsáno jako 3, prostě jako trojka, hrozně mě to zaujalo x).

Snad mi autorský klub odpustí, ale já sem tenhle klip prostě musím dát. The Swell Season (Glen Hansard a Markéta Irglová) natočili klip k písničce Low rising z jejich nového alba.
A mě se taaaaaakhle děsně moc líbí.
Dva lidi, na které ,,prší" a na konci, když zjistí, že.... (zbytek nebudu prozrazovat)
Jak se líbí Vám?

It´s fucking brilliant...