Říjen 2009

Děkuju Vám moc moc moc + rozdělaná zlá elfka + rozhodnutí

30. října 2009 v 19:06 | Jeanette |  Moje kresby
Ve FanArt soutěži jsem skončila třetí, takže bych chtěla moc poděkovat všem, kteří pro mě hlasovali, děkuju :). (Někdy v budoucnu se asi budu po ulici promenádovat v červeném tričku s tím úžasným vyděšeným smajlíkem a logem blog.cz :D)

A dojmuta všemi těmi hlasy, sem dávám tu rozdělanou zlou elfku, očí si zatím nevšímejte, pouze koukněte, jak se snažím vymazlit ty vlasy ;)) :D. Rozhodla jsem se, že najdu ,,svůj styl" a že už nikdy nebudu kreslit podle fotky, jen dodělám rozdělané věci (zoufalkyzoufalkyzoufalky) a budu pokračovat pouze podle skutečnosti (už vidím, jak sedím na slunci a štvu se, když zachází a totálně mi kazí osvětlení mého zátiší) a according to my pure imagination (v čj to zní hloupě).

Takže se zatím neděste, ty oči ještě dodělám, nevypadají reálně a samozřejmě celý zbytek, co je jen načatý :). Tohle je pro mě obrovský krok dopředu, ale doufám, že zatím mi to stínování vychází...Jestli ne, křičte, opravím to :).

čas: zatím asi 2 hodiny

Série fantasy postaviček

29. října 2009 v 20:18 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Dnes mě napadla taková věc s vlastními fantasy postavičkami, chci ukázat, co ve mě je. Tenhle žánr je mi velmi blízký a po hodině kreslení mám slušně rozdělanou elfku, problém je, že jsem někdy lama na vymýšlení jmen. Nemáte někdo nějaké pěkné jméno pro potvoru?

Tu zlou elfku jsem dám zítra (buď rozdělanou, nebo hotovou), po ní zatím nevím kdo bude následovat.


Pár užitečných tutoriálů

28. října 2009 v 15:52 | Jeanette |  Všechno a všichni, kteří mě zaujali
Dávám sem odkazy na pár velmi užitečných tutoriálů, které teď ,,studuju" a které by vám třeba taky mohly pomoct :).


Pro mě budou asi nejpřínosnější ta torza a oblečení, vůbec nedokážu z hlavy vymyslet, jak by ty ohyby a přehyby měly vypadat.

Jeden z prvních pokusů...

28. října 2009 v 15:29 | Jeanette |  Moje kresby
...podle dřevěné manekýnky. Ty nohy se mi vůbec nezdají...Anatomie obličeje a hlavy už mám v malíčku, ale s celým tělem teprve začínám, tak pokud by jste mi někdo mohl poradit, budu ráda :).

Čas: pár minut

Až budu velká, budu...

26. října 2009 v 18:01 | Jeanette |  Šplouchy
Zítra píšu dva testy ze zeměpisu, test z chemie, z dějepisu a budu opravně zkoušená z biologie, takže jsem se rozhodla, že až budu velká, stanu se požárním autem, co dělá hů-u-u-u.

Dáma se zobákem

25. října 2009 v 14:55 | Jeanette |  Moje kresby
Ve větší kvalitě na -_DeviantArtu_-
Děkuju za radu ohledně galerie TlusTjochovi :). No, nijak zvlášť se mi to nelíbí, ty vlasy jsou schválně tak nedokončené, ale mám radost z těch pírek :). Podle jedné fotky mám tvar té masky, jinak je to plus mínus autobus z mojí hlavy, ta výzdoba a stínování se snad taky povedlo, ale ta pravá smyčka nad by měla být asi trochu tmavší. Mrzí mě, že ty vlasy vypadá jako ostříhané, ale jinak to snad ujde.

Použité tužky: 2B 3B 4B 6B 8B
Formát: A4
Doba: asi čtyři hodiny, ty černé části dají časově zabrat :/

V menším:
Ve větším:

Je ve finále...

23. října 2009 v 18:29 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Já jen zírám, můj obrázek je ve finále na Srdci blogu! Jsem moc happy, nejspíš nevyhraju, protože jsou tam hezčí obrázky, ale přinejhorším budu 10., což je mooc fajn :). Ale pokud pro mě budete hlasovat a napíšete mi to, tak vás někdy brzo naučím kreslit oči. To je úplatek? Ano! :D

Můžete hlasovat -_-TADY-_-. (Hugh je číslo 4.)

P.S.: Všichni si myslí, že je to Dr. House ale to de facto není úplně pravda, kreslila jsem Hugha, mezi hercem a postavou je vždycky rozdíl, tentokrát např. úsměv a účes...

Nechci na vás vyvíjet žádný nátlak...(číslo čtyři...číslo čtyři...číslo čtyři)

:DD

Případně děkuju a užijte si víkend, já musím jít studovat :-X.


22.10 - Zpověď jednookého kostlivce

22. října 2009 v 21:44 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
O víkendu jsem začala číst Šifru mistra Leonarda a dneska jsem ji ve vlaku dočetla. Některé věci mě v ní ohromily, i když prý některé věci, na které autor staví tu svou teorii, nejsou pravdivé nebo 100%ně dokázané, ale i tak. Nadprůměrná knížka.

Hodněkrát jsem se tu zmiňovala o angličtině, společně s češtinou mém nejoblíbenějším předmětu. O hodinách dostávám docela velký prostor, pomalu každou hodinu si se mnou učitelka povídá, poté se ptá ostatních, co mi rozuměli, jako bych snad byla rodilý mluvčí a někdy, když se ostatním nechce, překládám nějaký text úplně celý sama. Ale angličtinu a češtinu máme jen tři hodiny týdně. *povzdech* Vždycky, když je mi tak nějak divně smutno, utíkám do světa Burtonových legračních i tragických postaviček, do baru s kostlivci, kde hraje jazz... Nebo do svých vlastních světů.

Každý z článků, který tu píšu, obsahuje nějakou zmínku o kreslení, protože o něm je vlastně celý tenhle blog, takže dnešek nebude výjimka ;). Za posledních pár dnů mám hrozně moc inspirace a nápadů, problém je, že tu na mě ječí věci jako laboratorní práce z fyziky, laboratorní práce z biologie, 44. nesmyslných otázek a odpovědí z chemie a další nechvalně známé firmy.. Já maluju tak strašně málo...:(

Přišla mi dřevěná manekýnka! Já počítala s tím, že to bude on a přichystala jsem si mužské jméno - Howard. Ale nechtělo se mi vymýšlet další, takže odteď mi bude s kreslením postav pomáhat (ta) Howard :).

Nicméně, ještě zbývá asi tak půlhodina, než tady usnu, tak já jdu popadnout tužku a něco zkusit..

Jeanette a Howard

19.10 - Cimrman potkany úplně.... neměl rád

19. října 2009 v 20:56 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Z neidentifikovatelného důvodu mi článek psaný Krutomluvem výrazně zvedl náladu. Vypadám teď jako člověk, který se vloupává do domů, aby zjišťoval různé zajímavé detaily :D. Asi šance toho, že trefím, co za plakát mu visí na zdi byla mizivá, ale stalo se. Co když jsem nějaký nový druh senzibila? :O

Mu he he:).

Tenhle týden nejspíš obdržím svůj první honorář za kresbu...Už jednou se mi jako malé vydražil nějaký obrázek se zvířaty a ty peníze pak putovaly na charitu, ale tohle pro mě vlatně bude poprvé, co dostanu nějaké peníze do svých rukou za svoje čmárání.

Jinak, v poslední době sem chodí nějak víc lidí, 24. září tu bylo dokonce 84 návštěvníků (!). Ale pokud čekáte na něco nového, musím vás zatím zklamat, na ty věci, co mám nahoře v progress baru, jsem o víkendu vůbec neměla čas :(.

Otázka za 1000 bodů: Budete slavit Halloween? Jak? Jezdíte kvůli němu do USA? Dlabete dýně? Mažete si chleba falešnou krví a házíte vejce na domy poté, co zařvete ,,Trick or treat"?

Po čem mé srdce touží :)

11. října 2009 v 19:11 | Jeanette |  Šplouchy
Neděle večer, před začátkem dalšího šílenéh týdne, a já mám najednou chuť psát o výtvarných potřebách :). Ale třeba to bude pro vás zajímavé čtení.

1. Dřevěný manekýn - tohoto chlápka neměli ani v jednom z pěti papírnictví, kde jsem ho sháněla (ani v obchodě se společenskými hrami a dřevěnými věcmi), navíc prodavačky svoje ,,Ne" provázely dost vyděšeným pohledem :D. Takže ho budu muset asi objednat z internetu.

Ale určitě se s ním změním k lepšímu, těším se, až ho budu cpát do neuvěřitelných poloh ;)).Autor fotografie

2. Pastelky Rembrandt - chtěla bych si vyzkoušet tyhle velmi drahé pastely nesoucí dost známé jméno :)).

3. STRATHMORE 300 Series Bristol - tenhle druh papíru je u nás bohužel k nesehnání, zřejmě si ho budu muset objednat z Ameriky, v budoucnu, až ho budu chtít zkusit. Proč nemám tolik peněz, že bych s nimi mohla...hmm...já nevím, dělat něco bláznivýho X).

4. Malování na trička - bohužel v žádné galanterii nemají dívčí bílá trička bez potisku, takže to je taky zatím takové přání do budoucna...

A pak taky nové klávesy, protože začínám hraní opravdu milovat, i když mi to zatím nejdee x), ale ty moje dvouapůloktávové s několika zničenými kontakty nejsou...vlastně jsou, zatím se držejí, takže fajn :).

A co vy? Máte taky nějaká podobná přání ohledně svých koníčků? Myslím teď jen ty věci, které se dají koupit za peníze :).

A já končím, mějte se, a přežívejte školu ve zdraví (co jiného tam taky dělat, že :().
Jeanette

Vodovky

11. října 2009 v 18:00 | Jeanette |  Moje kresby
Můj skener zklamal - namalovala jsem dneska vodovkama takovou podzimní rychlovku a jako obrovský problém se ukázalo to, že je to vodovkama... Ta obyč. čtvrtka je na několika místech vyboulená a celou střední část (tu, kde je nos) to nějak protahuje a vypadá to jak bublanina :(((. Takže jsem z toho nešťastného scanu vyřízla horní a spodní část, které vypadají normálně. Trochu mě to mrzí, v reálu to celé vypadá docela hezky.

Použito: vodovky a černá fixka na obyč. čtvrtce

Hugh Laurie do soutěže

9. října 2009 v 18:41 | Jeanette |  Moje kresby
A je to hotový, juchů! :) Pro jistotu jsem tam rukou připsala svůj monogram, datum a ještě přidala adresu blogu na pc, protože co si člověk ,,neoznačkuje", jako by neměl. Ale nechci to moc okecávat, zabralo to zhruba 10 hodin, víc asi ne, použity tužky v rozmezí 1B-8B, guma a kapesník na stínování.
Samozřejmě bych se moc ráda umístila, ale konkurence je veliká, nicméně to zkusím ;). Ten můj Hugh má takový zvláštní výraz, ale doufám, že se z toho dá poznat, že se usmívá :)).

Vždycky sem dávám obrázek v menším a ve větším, ale dneska jsem si připravila takovou střední a veeelikou :).

V malém:
Střední velikost:
Ve veeeelkém:
EDIT 18:53: Už vidím chybu, kousek toho nosu je ostře a špatně zvýrazněný tmavou čárou a vůbec se mi to nelíbí, ale asi už to tak nechám, jsem líná znovu čistit skener a skenovat :( :).

5.10. - Skylarking is a way that we can go

5. října 2009 v 18:30 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Ta dobrá zpráva je, že mi zítra odpadají tři hodiny, mám tudíž jen do půl jedný, yahooo :).

Ta ještě lepší zpráva je, že ten Hugh, kterého teď kreslím, je jedna z nejlepších věcí, co tady budu v galerii mít, vím, že to zní zvláštně, ale já poznám, když něco zmrvím nebo když se mi to povede :).

Ta nejlepší zpráva pro mě je, že Glen s Markétou a členy The Frames prý zřejmě budou mít v únoru koncert v Praze.

Ta špatná zpráva je, že mi jedna spolužačka dneska řekla, že mě za celý ten měsíc a něco, co chodím do školy, neviděla se smát. To mě donutilo přemýšlet - budu se v té škole někdy doopravdy smát? Nejspíš ne. Možná mdlý, rozpačitý, nesmělý, unavený úsměv nebo tak něco. Ale smát se? Asi ne...

Ta hrozná zpráva je, že se čím dál víc a víc a víc vzpírám hodinám němčiny, nemůžu si pomoct, nesnáším je, s tou úchylnou Frau Schiller a Millerama, kteří jsou tak ,,neugierich". Už jsem dokonce začala i tužkou tu učebnici překládat do francouzštiny. Trpím.

Ta zpráva, kterou nevím kam zařadit je, že v posledních dnech přežívám hlavně díky těm pár chvilkám (o víkendu hodinám), které trávím kreslením a ,,hraním" na klávesy a sledováním Černé zmije, Monty Pythonů a A bit of Fry and Laurie.

Já už chci dělat jen věci, co mi jdou a co mě baví... Táhni do háje, ty prokaryotická buňko...


Tipněte si...

3. října 2009 v 16:32 | Jeanette |  Šplouchy
...co se skrývá v kastrůlku s mým dávným obědem? Můžete mrknout tady, už je to několik měsíců a nikdo se neodvážil ani odhadnout. :D
Kdo jako první uhodne, má u mě skicu čehokoliv bude chtít, pokud bude chtít ;)).