Září 2009

30.9. - Všechny houby jsou jedlé, některé bohužel jen jednou.

30. září 2009 v 21:55 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Představte si automat na nápoje, jehož poslední položkou je kuřecí polévka.
A představte si mě, zvídavého člověka.
Budou z té trubky téct i nudle a maso?

A když z učebny vyšla kamarádka, a já stála s kelímkem a výrazem Santa Clause, který právě objevil nějaký veliký zapomenutý dárek za ledničkou, u toho automatu s pitím a ona se zatvářila jako: ,,Proč je to brčálově zelený když je to automat na KAFE?" A mě popadl úsměv a usmívala jsem se na kolemjducí ještě dlouho po tom, nicméně jsem to nehodlala pít, protože to opravdu příšerně smrdělo, tak jsem to chrstla venku do prostoru kraj chodníku/školní zeď...

Jenže....A to mě naštvalo..

Já té zlé škole vlastně pomohla, protože se díky mé kuřecí polévce začalo na zdi rozpouštět staré hnusné grafiti...:D Takže to tam pak vypadalo ještě lépe než předtím, ovace nepřijímám :).

A to je vše z mého záporňáckého života, provedla jsem samozřejmě i horší psychologické věci o jedné hodině, ale to sem psát nebudu O:-)

Jinak, pořád a pořád a hodně kreslím, a lidem se to moc moc líbí (cituju: ,,Ty ***** to si děláš *****, to je fakt tvoje?!!!...To je tak...že se to ani nedá popsat slovy :)) jen ty věci nemůžu zveřejňovat, buď jsou moc velké, nebo jsou ve škole, nebo se mi nelíbí :( :). Ale snad už brzo tu ode mě něco uvidíte, štve mě že tohle je blog o mých kresbách a já o nich jen vypravím :(:)

A rozhodně se chci zúčastnit té kreslící soutěže na blog.blog.cz, taakže si jdu ořezat tužky ;).

Au revoir

23.9. - Ne jen tohle...

23. září 2009 v 19:10 | Jeanette
Mrzí mě, že když si tady projdu svou galerii, tak tu vidím vlastně jen věci, na jejichž počátku byla nějaká předloha, ale já nedělám jen tohle, tohle spíš nejmíň ze všeho :(.

Ty věci, které jsou naprosto a úplně z mé hlavy, nebo jsou podle ,,živáků" někam nebo k někomu pak jdou a já nemám možnost je naskenovat/vyfotit a jsou zřejmě i hodnotnější a je v nich víc ze mě...Achjo, to mě štve :/.

Těšte se na příval mých nových šílených prací už brzy :P.

(Taky vás ty školy tak štvou a dávají vám tolik učení?)

17.9. - Panenka UNICEF našla nový domov

17. září 2009 v 21:43 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Před pár měsíci jsem se tu možná zmiňovala, že jsem dělala panenku pro unicef. Byla dokonale ušitá a měla dokonale upletené vlasy s ofinou (to samozřejmě nebyla moje práce, ale mojí babičky švadleny) a já jí nakreslila fixkami obličej, ozdobila jsem jí tělo, namalovala srdce a vedle něj napsala jeden krásný citát, který mi dal velkou práci najít. A včera jsem ve schránce našla dopis s pohlednicí, že Aurélie (tak se jmenuje) má nový domov a díky mě a týmu zaměstnanců jednoho centra, který si ji koupil, bude jedno dítě v rozvojové zemi očkované proti šesti chorobám. To je úžasné, ne?

Mám z toho obrovskou radost, tu pohlednici mám tady vystavenou na stole a plánuju co nejdřív utratit nějaký prašule za něco z unicef e-shopu, protože bychom si měli pomáhat.

15. 9. - Výstavní ruce

15. září 2009 v 18:09 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Místo odpoledky máme každé úterý necelých 90 minut výtvarky. Ta učitelka je dost přísná, ale mě asi jako jediný řekla, že tenhle obrázek (kreslili jsme vlastní levou ruku v libovolných pózách :) ) je výstavní. A taky se zeptala, jestli jsem nechodila na nějaký výtvarný kroužek :). Já chodila asi dva a půl roku jako malá od první třídy, ale pak jsem odtamtud zdrhla. A taky jestli jsem nebyla na kurzu kreslení pomocí pravé mozkové hemisféry (nebo tak nějak). Nebyla :( :). Ale wooohoooo od profesorky mě ta pochvala těší ještě víc :). A musím říct, že dvě z mých tří rukou se vela povedly (mrzí mě, že je nemůžu naskenovat), už mi jde dobře a rychle kreslit i podle skutečnosti! :) Ale celou dobu jsem se červenala.... Mám s tím poslední dobou velké problémy, někdo mi něco pochválí a já zrudnu jako kečup a trvá to třeba hodinu :/.

A voilá, před chvíli jsem objevila e-mail, že ten můj obrázek Futuramy VYHRÁL! Sice nevím, kam ten obrovský plakát strčím, ale já to nějak vyřeším :).

Dočetla jsem se, že můžu používat fotky z fotobanky sxc.hu, tak odteď budu k článkům nějaké dávat :) moje zrnité mobilové momentky 300x200 pixelů nestojí za nic

A potřebuju se na něco zeptat. Můžu si už udělat třetí úroveň zkoušky FCE (cambridgská zkouška angličtiny), jenže ten pokus stojí 4300 Kč. Už jsem o tom mluvila s rodiči, a oni ví, jaký jsem na Anglii a angličtinu úchyl, takže mi to dovolili. Ale když to neudělám, tak mi ten diplom nedají a peníze nevrátí (o ty peníze bych teda přišla i v případě složení zkoušky :)). Zkoušela jsem si to v létě na internetu a dala jsem to, ale nejsem si úplně jistá, jestli by se mi to naostro povedlo. Za rok bych to dala určitě, ale kdybych tenhle level udělala už teď, třeba bych příští nebo přespříští mohla zkusit ten hrozně těžký (a potom v budoucnu ten megatěžký poslední). Co myslíte? Rada od nějaké nestranné strany by mi pomohla, můžete o mém osudu rozhodnout v anketě :).

Takhle musím asi vypadat jako extrémně a nechutně šťastný člověk, ale zas tak žhavé to není, je to jen díky těm prvním dvěma věcem. Já jsem tak strašně ukecaná a skoro vůbec jsem nenapsala o tom, o čem jsem původně napsat chtěla.

Příště: o rozprsknutém mozku

Soutěž o blog.cz - ilustrace (zřejmě-něco-jako-cartoon-styl)

13. září 2009 v 15:10 | Jeanette |  Moje kresby
Úkol té mojí soutěže byl odpovědět na otázku: V jakém prostředí pracují redaktoři a programátoři blog.cz? Nejvíc se mi líbil komentář Kittanyy:

,,Jako jejich zázemí (protože to jsou všechno chlapi) si představuju vlčí doupě, plné ne mláďat, ale bordela - věci nejsou na svém místě, většinou se musí hledat.... spousta prospektů, asi deset počítačů, z toho asi jen dva funkční (bo je blogeři usmažili svými zoufalými pokusy vymazat něčí blog nebo se jen dovědět o funkcích), vyloženě chlapská záležitost, kde má uklízečka vstup zakázán (kvůli jejímu zdraví) a vlastně manželkám a přítelkyním taky. Určitě tam nechybí lednička s nepoužitými svačinami, poněvadž kluci nemají čas se tam došoupat na svých jezdících křeslech... Vidím zatažené žaluzie (to aby se dalo čumět na monitory). A taky tam vidím jedno zachovalé sofa tak akorát pro jednoho a půl. Taky tam vidím dva zmařené pokusy o pěstování nějakých rostlin... Zapomenuté šanony. No prostě jako doma? Kdo ví? Tak a teď mě všichni zabijte, podřežte, zvražděte.. Juhúúúú"

Takže z něj jsem vycházela a tady máte jedno zákoutí kanceláře lidí z blog.cz. Jsou tam i skryté věci jako třeba ten banán na zdi. Proč tam visí zrovna banán?:) Určitě to někoho trkne :). Všimněte si třeba i toho plakátu z Krutomluvova mládí na divokém západě, krysy ve ventilaci nebo poličky hrůzy s šanonem s pixelkama a dalších a dalších věcí:).

Moc mě mrzí, že jsem neměla čas to udělat barevně, ale snad i takhle se to dá, i když to nevypadá moc realisticky...takže asi pokus o černobílý cartoon style. Doufám, že se vám to apoň trochu líbí :). A rozhodla jsem se, že se stanu návrhářem kancelářských záclon, protože ty látkové bílé pruhy, co všude visí, jsou nuda ;)). Je to takové nedopracované, ale znáte to, úkoly, škola, testy, zkoušení :x....

V menším:
Ve větším:

Soutěž o blog.cz

5. září 2009 v 18:28 | Jeanette
Rozhodla jsem se, že se taky zúčastním, protože nikdo z těch, u kterých jsem tuhle soutěž viděla, to nepojal nijak švihle :).

Nezajímalo Vás někdy, v jakém prostředí pracují redaktoři a programátoři blog.cz? Možná že si kvůli rozpočtu nemohou dovolit víc než hrad z beden od banánů... Nepřemýšleli jste nad tím někdy? Ano? Pak je tato soutěž pro Vás! :)

Vaším úkolem je napsat, jak si představujete zákulisí blog.cz/něco z blog.cz co je obestřeno roškou neznáma, nebo třeba nějakého redaktora, u kterého nikdo neví, jak vypadá :). Ale ne urážlivě. Prostě fantazie vpřed.

Ten nápad, který se mi bude líbit nejvíc, zkusím převést svýma milovanýma tužkama na papír, pak tady zveřejnit v Kresbách a Vás samozřejmě uvést jako autora nápadu. A pokud máte blog, přidám si Vás a budu Vás tu na svém blogu nějak nevtíravě propagovat, pokud budete chtít ;).

Nebojte se a zúčastněte se! :P

Futurama - Ďáblovy ruce

5. září 2009 v 17:39 | Jeanette |  Moje kresby
Kdo uhodne, z jaké je to epizody, má u mě dvoubarevné lízátko :D. A pokud vás někdy potkám a poznám, dám vám ho... ;))) Tohle je do jedné soutěže ale kvůli bolestem břicha to není tak propracované, jak bych chtěla...Netuším, jestli to má šanci vyhrát, ale až se na té stránce objeví hlasování, možná tu budu škemrat :).

Nechápu, jak se mi povedlo nakreslit Amy tak zvláštní naštvaneckoidní výraz...a Leela měla mít světlejší vlasy, já vím :(. Ve skutečnosti je to světlejší. Ale aspoň že to Fryovi nahoře docela sluší :). A můj Zoidberg vypadá propečeně :( :).

V malém
Ve větším: