Srpen 2009

Milý pane Nighy...

30. srpna 2009 v 21:05 | Jeanette |  Moje kresby
Předně musím říct, že tohle je jedna z mých věcí, které můj scaner ,,zabil". Takhle to ve skutečnosti nevypadá, originál mi přijde takový živější. Zítra ho posílám do Anglie Billu Nighymu, doufám, že to uvidí a bude se mu to líbit a že mi podepíše tu fotku Billyho Macka a toho ředitele rádia z Pirátů na vlnách a pošle mi ji zpátky :).

Je to tak mini, protože to za a) kvůli tomu scaneru nemám chuť dávat ve větším a za b) protože tohle je jen pro Billa, ale nemůžu se nepochlubit aspoň zmenšeninkou :) a pak asi po 10 minutách jsem z legrace vyřízla z té větší verze tři náhodné ententýky kousky a udělala z nich ,,Close up", který sem také dávám.
Tak mi držte palce, ať mi přijde ta podepsaná fotka ;)).

A jak se těšíte do školy? Já neee, brrr, prvák a jdu mezi naprosto neznámé lidi, navíc odtamtud telefonovali, že zrušili francouzštinu!:( Stejně se ji ale budu učit, protože mám slovníky a stránku s výslovností...Miluju ten jazyk a nechci si vybírat němčinu nebo ruštinu, i když musím.

Bonjour, monsiuer!

A tady už ty closeupy:
V malém
Ve větším
Že to vypadá legračně?:)

Severus Snape, The Bad Bat Boy

24. srpna 2009 v 21:50 | Jeanette |  Moje kresby
Tohle bylo pro Reducto, tam taky můžete najít třídílný tutoriál, jak Snapea nakreslit :). Použity tužky 4B, 6B a 8B, na A4, načmárat ty úplně černé části bylo docela vysilující, ale při poslechu několika ulítlých písniček zábavné ;). Severus je pro mě úžasná postava, jedna z mých nej a Bůh žehnej Alanu Rickmanu :).

V malém:
Ve větším:

23.8. - Proč nemám ráda zátiší

23. srpna 2009 v 20:54 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Určitě to znáte. Učitel před vás o hodině výtvarky položí jablko a nejspíš i hrušku, ať kreslíte zátiší. Pro mě je to úchvatně nudné, v osmičce jsem to jablko probodala štětcem, namalovala a odevzdala to s názvem ,,Válečné jablko". Paní učitelka nebyla ráda.

Dneska jsem zkoušela venku na tom nejmíň pohodlném místě ve velkém vedru hrnek s asi 50 netřesky...Po třičtvrtě hodině jsem to musela vzdát, že to zkusím jindy :). Já na tyhle věci prostě nejsem.
A nimrala jsem se trochu v anatomii...Tohle je jeden z mých desetiminutových délkových panáků, měla jsem i lepšího, ale tomu jsem nakreslila šálu, hučku a trenky :).
A tím končím své krátké okénko, ádios! :)

Oko V. (Úspěch na DA, yes!!!)

20. srpna 2009 v 17:32 | Jeanette |  Moje kresby
Tohle mi zabralo asi čtyři hodiny a byla to dost prasečina pro moje prsty, měla jsem je úplně černé (a pořád trochu mám :)). Rozhodně je to moje nejlepší oko, ale to nejhlavnější - asi minutu po tom, co jsem ho nahrála na DeviantArt mi neznámí lidé okamžitě začali psát komentáře jako beatiful, wow, very nice...Netušila jsem, že se bude tak líbit :). A někdo dokonce použil ve svém komentáři nadávku, když zjistil, že je mi 15 :). Mám z toho velikou radost, protože tenhle den zatím za moc nestál.

Mohla bych tu kůži kolem dodělat, ale asi to nechám, prostor kolem očí nepatří k mým oblíbencům x).
(Tohle je to oko, které bude v novém designu blogu :)).

V menším:
Ve větším:

17.8. - Nová ,,imidž" :P

17. srpna 2009 v 17:06 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Dali mi brýle. Jsou jen ,,na tabuli", do školy, slabé, a měla jsem je dneska jen chvilku a bolí mě z nich hlava (prý než si zvyknu), ale stejně jsem se rozhodla, že trochu překopu svůj vzhled a osobnost :). Mou imidž z deváté třídy (pohodářky, které jsou známky fuk) mi zkazili učitelé, když mi na konci roku dali samé jedničky (a tímto jim děkuju, já byla ráda :)).

Takže jsem si dala několik předsevzetí, které začnu plnit hned:

1. Budu si kupovat víc klobouků. Budu je nosit. Nadšeně jsem zjistila, že se k těm brýlím dost hodí a že v těch brýlích vypadám trochu jako Kelsi z High school musical (viděla jsem trojku, ze Z.Efrona bych zvracela cukrové motýlky), protože máme ty brýle a obličej podobné.

2. Pořídím si nějakou hezkou novou šálu a nějakou kvalitní kulmu na kulmení vlasů. Budu kloboučnice s takovejma těma moderníma šálama.

3. Tu kytaaaaaru... A naučit se na klávesy jednu písničku z HSM 3 (ehm, fakt jen jedinou, je opravdu hezká :)).

4. Psát písničky (vlastně už mám ke dvoum napsaný text, jen k tomu umět složit muziku, raaaaaaaaaaarr). Já mám pocit, že tohle mi děsně půjde. Na hodně věcí jsem levá, ale tohle by mi mohlo jít.

5. Nepřipadat si jako největší loooooooser světa. To bude možná těžké :x.

A abych nezapomněla, už jsem to domyslela...Budu mít i naprosto autorský vzhled. Začínám kreslit takové třpytivé oko, které bude na míle lepší než moje předchozí a které bude součástí záhlaví...Mu he he he

(omluvte dočasnou absenci nějakého pokoukáníhodného materiálu u mých deníkových článků, tu fotku k minulému článku dodám snad brzo)

Awakening of the temptation (Probouzení pokušení)

16. srpna 2009 v 14:44 | Jeanette |  Moje kresby
Tohle mě napadlo dneska ráno a za rekordní čas (míň jak dvě hodiny) jsem to už měla hotové. Nestává se mi, že by mě rovnou napadlo, jak by ten obrázek měl vypadat, takže z toho mám radost :). Je to na A4 a použila jsem čtyři různě tvrdé tužky. Za komentáře (i konstruktivní kritiku) budu moc ráda, takže pokud máte chuť, pište ;).

P.S.: Česky ten název zní hloupě...jako nějaká harlekýnka :( :).

16.8. - Přikázání třetí: Miluj svůj klobouk

16. srpna 2009 v 11:09 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Přikázání z Bible znám snad skoro všechny, ale kdo říká, že tohle je z Bible?:) Včera jsem si koupila moc hezký clockhouseovský klobouk. Je tmavě hnědý s pruhy a vypadá trochu jako jeden z těch, co má někdy na hlavě Neil Cicierega! Když píšu, že je moc hezký, tak je fakt moc fešný, mám vysoko nastavená měřítka i na klobouky :).

(foto snad dodám později)

Před dvěma dny jsem se opět po čase pustila do čtení dvojjazyčného Psa baskervillského (jedna stránka anglicky, jedna česky, anglicky, česky...) A dneska ráno jsem se probudila už v osm hodin, takže jsem ho znovu dočetla. Je mi jasný, že tohle je nejspíš literární postava mého života, když jsem ho začala číst už v 8 letech a nikdy mě neomrzel, ten detektiv se založenýma rukama a vysokou, hubenou postavou...
Mám fakt unikátní sbírku všech jeho případů... Mám dokonce i ty, co Doyle nedokončil nebo ho za ně dopsal někdo jiný, mám i pár případů, které o něm napsal třeba Stephen King atd., některý knihy mám 2x v různém vydání, vím o něm skoro všechno.

Vůbec, když nad tím tak přemýšlím, já dospěla po literární stránce dospěla moc rychle...Když jsem chodila do třetí třídy, tak mě museli z dětské knihovny přeložit do ty pro dospělé, protože jsem tam všechno přečetla a tu paní nebavilo neustále lítat za kolegyní pro náročnější tituly..

Zpátky k tomu, co jsem chtěla napsat...Plánuju nějak zkompletovat ten nový design, bude oranžový nebo šedivý a chci, aby návštěvníky hned uhodilo do očí, co mě baví nejvíc.

Mám teď rozdělané tři věci. Vlastně jednu, ty dvě mám zatím pořád jen v hlavě. Přijde mi, že ty prázdniny děsně utíkají.

,,Staré koště zná špinavé kouty nejlépe." (irské přísloví)

(Chtělo to nějakou moudrost na závěr ;))

I live in Neverland

13. srpna 2009 v 12:52 | Jeanette |  Moje kresby
Z obličeje nemám radost, ale na to, že fantasy nekreslím moc často to snad ujde...I když mě to trochu mrzí, mohla jsem ten xichtík vystínovat lépe. Ale na ty listové šaty, motýla, kytku a vlasy jsem docela pyšná :). Jestli máte chuť, pište komentáře.

Bellatrix Lestrange

10. srpna 2009 v 21:11 | Jeanette |  Moje kresby
Jooooo je to hotový :). Je tam jeden malý retouch, ale snad není tak vidět. Moc mě to bavilo, bylo to pro jednu skvělou hp stránku - Reducto.

I live in Neverland + Bellatrix Lestrange ukázky

8. srpna 2009 v 12:11 | Jeanette |  Moje kresby
Tady jsou ty slibované scany těch dvou rozdělaných kreseb...Ta Bellatrix mi zabrala doteď asi 7 hodin, což je hodně, nechci patřit mezi ty, co stráví nad jedním papírem třeba 30 hodin. A to druhé zatím asi dvě hodiny. Jsem strašný slimejš, někdy kus nakreslím, pak ho vygumuju a znova nakreslím. A netuším proč, baví mě to :D.

Bellatrix (se kterou jsem od té doby už trochu hnula :))
a ,,I live in Neverland". Špatně špatně špatně ty vlasy jsou nasazený úplně špatně...při první příležitosti to musím vyhračičkovat :)

Žblechty, plechty....

7. srpna 2009 v 11:45 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Už dvě minuty zírám na monitor a netuším, jak začít. Ale nějak musím, protože sem chci/potřebuju napsat pár věcí. Předně vám všem chci poděkovat za komentáře. S přijetím do autorského klubu jsem si dala několik předsevzetí, takže sem s nimi.

- už žádná youtubka, jen v případech nejkrajnější nouze
- žádné fotky z DA, sice jsem používala jen ty z oddělení Stock, které se smí používat, ale budu se snažit sem dávat i svoje vlastní fotky (300x600 roztřeseným mobilem, královská kvalita :)) ne, to zas kecám, budou tu prostě fotky focené mnou a budou kvalitní
- nový vzhled (zase *sigh*) bude to něco s mým monogramem, možná rukou třímajícím tužku a nějakou mou kresbou
- a na závěr: dodělat ty věci, které mám rozdělané a jejichž názvy v horním boxu oxidují už velmi dlouho...

Navštívila jsem charitativní sbírku pozdravů pro lidi s malou slovní zásobou a nejvíc mě dostalo, že tam žádné slušné pozdravy nebyly...Jak je to možné? To úroveň upadá už i v něčem tak fádním jako jsou pozdravy?

(zde je místo pro váš oblíbený pozdrav)

How I fell down the stairs

1. srpna 2009 v 20:12 | Jeanette |  Šplouchy
Tenhle článek měl být delší a o něčem jiném, ale nakonec díky včerejší příhodě jsem ho nazvala takhle a dost netajemně.

Když jsem běžela ze schodů, nějak jsem zakopla a spadla přes asi sedm velkejch dřevěnejch schodů (defacto skoro z odpočívadla až dolů na zem) a jako zázrakem se mi nic nestalo. Nic zlomenýho, spousta rachotu a jen trochu natlučená ruka, zadek a koleno, ale teď už bolí jen ten zadek. Živě si pamatuju ten překvapený pocit, když jsem dole v takový rychlosti žuchla na zem.. Pak jsem se zvedla a šla posbírat to prádlo, kvůli kterýmu jsem tak letěla :D.

A dneska jsem si přivodila malé krvavé zranění na noze a tři modřiny...Za posledních pár dní mám modřiny snad všude, musím trochu zpomalit, jsem nemehlo.

Proč to píšu - nevím jak vy, ale já si pokaždý při takovém karambolu (v tomhle případě ty schody) uvědomím, jak málo stačí, aby člověk skončil třeba na vozíku a že náhoda je blbec. A že takovým lidem je potřeba pomáhat.

Rozkreslená Bellatrix Lestrange

1. srpna 2009 v 19:37 | Jeanette |  Moje kresby
Tohle je včerejší scan, dneska jsem si k tomu na hodinu sedla (a stihla jsem spoustu vlasů té dolní Belly)... tedy celkový čas s tím strávený prozatím je asi 5 hodin (včetně těch vlasů, které tam nevidíte :) ).

Mám rozdělanou i tu druhou věc, ale u ní mám jen obličej, kus idealistického motýla a pár vlasů...a jsem líná to dlouze skenovat :P.

Ta maska byla fakt jednoduchá, když nepočítám to navrhnutí těch ornamentů :).

EDIT: Zapomněla jsem napsat použité věci, takže:

tužky 2B 4B 6B 8B 0.3 mechanická a 0.5
guma a kapesníček na stínování