Červen 2009

Johnny Depp pro Piperku

30. června 2009 v 17:30 | Jeanette |  Moje kresby
Na přání Piperky :). Zabral mi asi 7 hodin, což je skoro úplně nejvíc, já u jednoho moc dlouho nevydržím sedět :( :). Ty vlasy jsou na několika místech špatně, já vím, takže radši koukejte jen na obličej :D.

V menším:
Ve větším:

Nový design! ,,Život je jako bonboniéra..."

27. června 2009 v 18:25 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Je sice jednodušší než ten předchozí a zabral mi asi tak půl hodiny (ale tu fotku bonboniéry jsem hledala dlouho), mě se zatím docela líbí :). Co vám?

Starý vzhled:
Nový vzhled:

26.6. - Je vědecky nemožné, aby pršelo, pokud jsme si s sebou vzali deštník

26. června 2009 v 21:48 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Je těžký uvěřit, že je Michael Jackson mrtvý. Zvlášť když jsem poslední dobou začala jeho písničky poslouchat víc a když jsem v Londýěn viděla ty velký billboardy upoutávající na jeho připravovaný comeback.

REST IN PEACE.....

Konečně jsem začala kreslit toho Johnnyho... Už jsem měla náčrt, ale dneska jsem začala (už 3x slovo začala, češtinářka by se zhrozila, ale už nemůže, protože mám ukončenou základní docházku a pořád se s tím ještě nějak nesrovnala...) prostě dneska jsem nakreslila polovinu vlasů, polovinu kůže na obličeji, oko, obočí a náčrt vousů... plánuju před spaním udělat kus těch zbylých vlasů a možná druhé oko... Vedu zajímavý společenský život... Kecám, baví mě to ;).

,,Technické parametry"

Doposud strávený čas: okolo 2 hod
Hotovo zhruba: 30%
Plánuju dodělat do: pondělí-úterý?

I love lilac.

Hádejte co...

25. června 2009 v 21:57 | Jeanette |  Šplouchy
Miluju blogy, jejichž autoři sami fotí. Já bohužel foťák nemám (jen takový ten akutní pro srandu na mobilu). Ale to už bych nechtěla, jestli mi vyjde můj troufalý plán vetřít se na hodiny kytaru, nebudu po foťáku vzdychat. Příliš.

Abych se blogům s fotkami alespoň trochu přiblížila, vyfotila jsem si mobilem dneska svůj oběd. Fakt mě po otevření poklopu vyděsil. Nejdřív mi přišlo, že kuchařka ten kastrol prostě někomu strčila pod nos a počkala, až dotyčný ten strávený oběd vrátí... Pak mě napadlo, co to je a chutnalo to mnohem líp, než to vypadalo.
A že neuhádnete.....?

25.6. - Žirafa sedí na stromě a štrikuje igelit...

25. června 2009 v 21:30 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Včera jsem byla ,,slavnostně vyřazena ze základní školy". A pak jsme šli všichni na pizzu :). A dneska jsme šli zase ven, a došlo mi, že jsme vlastně už bývalí spolužáci. That´s weird.

A taky mi došlo, že nepatřím mezi lidi, co si píší deník takhle. Nevím proč.

Potřebuju učebnice do nové školy, protože jsem promeškala burzu. Vždycky jsem pečlivě volila mezi slovem ,,potřebuju"a ,,chci". Ty učebnice potřebuju, protože by to vypadalo divně, až bych při větě ,,otevřte si učebnice na straně 11" udělala nevímco (každopádně rozhodně neotevřela učebnici na stran 11) ale nechci je, netoužím po nich, protože mě nebaví tupě zírat do učebnice a odpočítávat sekundy do konce hodiny. Z tohohle případu se asi ten rozdíl pochopit nedá...

Jako malá jsem si myslela, že po skončení školy to bude oukéj, v patnácti už budu dospělá a z dalších otravných škol se vyvlíknu a budu dělat něco co mě bude naplňovat a bavit, ale ono ne...

Teď si říkám, že v osmnácti prásknu s gymnáziem a emigruju, ale už jsem tak ,,chytrá", že mi dochází, že s trochou nepozornosti se dostanu nedejbože třeba na matfyz a jestli si nedám pozor, tak vystuduju vysokou školu s vyznamenáním a půjdu učit do Harvardu, na Oxford nebo Cambridge (který je lepší?).


Tohle mě vždycky rozesměje.... ,,Napsal jsem neurvalou, opravdu neurvalou, ZLOSTNOU píseň o.. er... sklenicích, které byly odděleny od svých víček."

,,Kde je to víko??? Ou, kde je to víko?! Ví někdo...." :)


19.5. - A kdy přijde, ten někdo?

19. června 2009 v 22:13 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Naprosto jsem se zamilovala do písničky Song for someone (Píseň pro někoho). Strašně se mi líbí ten text a to, jak to Glen Hansard zpívá... Prostě celá ta písnička :).

Ruku už mám skoro dobrou, za chvíli jdu něco dělat. Dneska odpoledne jsem se nudila a pletla náramek pro další kamarádku (když uviděla ten u té první, musela jsem slíbit, že jí upletu taky a barevný :)).

Objevila jsem zajímavou stránku - www.freephotosbank.com, je to galerie s volně použitelnými obrázky. Asi pět minut se přehrabuju, jaký obrázek bych pod tenhle článek měla použít a nakonec jsem si vybrala tuhle kytku, možná proto, že patřím mezi lidi, kteří učí kytky samy se zalévat. A než se to naučila, tak uschla žízní....
Chci přes víkend dopsat jeden dlouhý článek do rubriky Zaujalo mě.. a už vím, za co půjdu na poslední zvonění - za upírku! Jediné, co mi schází, jsou ty zuby, doufám, že je budou v hračkáčství mít, myslím, že mi to jako pijačce krve předposlední den ve škole sekne :).

Bad news

17. června 2009 v 19:38 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Jsem zpátky, ale poštípali mě nějací ovádi do hřbetu ruky a do prstu a mě to včera v noci šíleně nateklo. Bolí, když se snažím ohnout prsty, z čehož vyplývá, že nemůžu dělat nic pravoručně (píšu tady na klávesnici levou). Jak mi to obrovsky nabobtnalo, tak se mi nějak napnula kůže, skoro mám strach, že mi praskne. Taky to příšerně svědí a je to rudý a velký, ale to už jsem psala..... :(( Přemýšlím, co to muselo být za mastodontní hmyz, že se na mě tak vyřádil x).

Taky se tam na mě přisálo největší klíště (tady přirovnání velký jak Rusko fakt sedí), jaké jsem kdy měla, nesnáším ty malý krevcucající nemocipřenášející parchanty.

Ale jinak jsem v pořádku a bylo to celkem fajn:).

J.

Na dva dny...

14. června 2009 v 21:47 | Jeanette
....odjíždím pryč a vracím se v úterý večer. Jede se zítra ráno, takže jdu pomalu balit ;). Mějte see!

Výzva...

14. června 2009 v 20:46 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Chtěla bych zkusit, jestli bych dokázala na něčí přání nakreslit nějakou celebritu, bohužel momentálně moje fantazie úplně selhává, takže asi nezbývá než se na chvilku vrátit k existujícím lidem. Pokud chcete, napište do komentářů svoji:

1. Přezdívku
2. Jakou celebritu (herce, postavu, zpěváka, herečku, zpěvačku...) vám mám nakreslit
3. blog nebo majl, ať vám po dokončení můžu dát vědět :)

14.5. - ,,Děsím se davu, je nejkrutější a nejhloupější ze všech přírodních živlů"

14. června 2009 v 20:23 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
(V nadpisu je citát Karla Čapka)

Děsí mě, jak pomalu každý, koho znám, používá slovo ,,muck" pod fotkami svých friends a děsí mě, že neznám nikoho, kdo ví, co tohle slovo znamená v češtině (hnůj, mrva, zmrvit, kydy...).

Děsí mě, že mi kamarádka na otázku, proč si koupila to značkové oblečení, když se jí nelíbí, odpověděla ,,přece nebudu outsider".

Děsí mě, jak někteří píší TaKhLe Woe O_O.

Děsí mě, jak se někdo může k někomu chovat jako k nejlepšímu příteli, ale sotvaže vyjde z místnosti, okamžitě ho začne pomlouvat.

Děsí mě, jak někdo může uvěřit, že jeho problémy vyřeší drogy.

Děsí mě strašná přetvářka některých, které znám.

Uvažuju nad tím, jestli se v době třeba před dvaceti lety chovali lidé úplně jinak? Prý morálka lidí jde pořád a pořád dolů a za sto let z lidí budou jenom nepohyblivá tělesa sádla sedící před televizí. Ale to je asi velké sci-fi :).

Jestli tohle není fake, tak je to fakt šílená inteligence:Repli-Kate

13. června 2009 v 19:08 | Jeanette |  Recenze filmů
Rozhodla jsem se založit tady i tuhle rubriku, budu sem dávat svoje názory na různé filmy, které uvidím. První pán na holení, nebo spíš naklonovaná dáma je Repli-Kate.

Děj v kostce podle mě: Vědec Max kvůli své zbrklosti naklonuje redaktorku Kate a ukryje ji u sebe doma. Jeho kamaráda vědce, který vypaddá jako všechno, jen ne jako vědec, napadne, že mohou stvořit dokonalou ženu, protože klon nic neumí a začou ho učit. Později Max zjišťuje, že chodit s ženou, která se chová jako chlap není až zas tak bezva a začne toužit po skutečné Kate. Kate-klon a Kate-originál si pletou i ti, kteří vědí, že klon existuje, mají komplikace s klony křečků, všichni se do klonování zamotávají a věří, že jejich problémy vyřeší klon nadřízeného.
-
Musím říct, že myšlenku to má opravdu originální - co by se stalo, kdyby ženy byly jako muži (tzn. koukaly na bednu, pořád pily pivo a nestěžovaly si, že je bolí hlava). Bohužel, tvůrci si dali za cíl vytvořit komedii pro teenagery, která se hemží tupými fórky. Navíc tam jsou chvíle, kdy se postavy chovají nesmyslně anebo herci přehrávají a Eugene Levy, který hrál snad ve všech těhle teenkomediích a který se všude tváří úplně stejně. Ale abych pořád nekritizovala, jeden vtip se jim opravdu povedl, ten v posledním záběru před titulky, ale to je na film, který se chce nazývat komedie, dost málo.

Moje hodnocení: 2/10 (za nápad a křečka Chlupku I.)


Hughovo oko zabodovalo!

10. června 2009 v 21:38 | Jeanette |  Ohlasy (pochvaly a kritika)
Pokud si chcete přečíst něco hodně dlouhého a něco, z čeho mám fakt radost, čtěte dál:


Na forum.lide.cz v Kresbě mi napsalo asi 12 lidí dost pochvalné komentáře (dřív jsem tam dostávala jen sodu, ale zaslouženou), prostě něco jako třeba luxus, nádhera, psycho *thumbs up*, že kdyby to byl celý obličej tak by to byla síla.... :O

A na DeviantArtu si mě díky tomu přidalo asi 5 lidí (nebo možná víc) do watche, tzn. že jim budou do da schránky chodit moje nejnovější obrázky, 10 lidí si ho přidalo do oblíbených, asi 8 mi napsalo komentář a jeden kritik mi napsal v jednom fóru kritiku (níže). Je dost dlouhá, takže abych vytáhla základní myšlenku: Na první pohled poznal to oko,velmi se mu líbí jak kreslím, je tam několik chyb, ale je vidět, že jsem se hodně zlepšila a mám potenciál se stát opravdu opravdu great a od téhle chvíle mě bude sledovat, (dal si mě do watche) jak budu své schopnosti rozvíjet v budoucnu.
Koukala jsem na další kritiky a žádná nebyla tak dlouhá a tak pochvalná jako ta pro mě :)).

A taky jsem ho přihlásila do Eye Contest na Deviantartu, tak mu držte palce, i když pochybuju, že tam má nějakou šanci :/ :).
Ta kritika:
,,You want to hear the creepiest thing? I actually recognized that eye. So that means you're a fantastic artist or I'm reading minds over the internet right here.
Anyway, this is really good, I love the way you draw. Just a few things amiss, but those are easily corrected. The first thing is that the shadow under the eye is just a bit too deep making it look like the eye was jutting out a bit too far. The other thing is that the eyebrow and the bone under it seem to have slided a bit too close to the eye, so some distance there is needed. The third and the last thing is the eyebrows. I know it's unfair to ask more precision with them when this whole piece is so precise, but I still do. Because the skin is so accurately done, I'd like to see the same for the eyebrows. Because now I see that there's hair, but I'd like to see single strands.
I know I'm asking much, but that's only because I see that you have potential to become really, really great, so please don't hate me for this. I visited your gallery and I think that this deviation is far better than everything else in there, you have improved a lot. I'll be watching you from now on to see what you will envolve into in the future."

I am happy!

P.S.: Chtěla jsem taky napsat další pokračování svého ,,deníku", ale nějak nemám sílu, i když nic nedělám ://.

Hodnocení mého blogu od Ellis

10. června 2009 v 21:05 | Jeanette |  Aktuální oznámení
PRO Jeanette | Web

1.První dojem 1010
2.Desing 10/10
3.Menu 10/10
4.Název blogu 10/10
5.Přezdívka 10/10
6.Články, obsah blogu 10/10
7.Celkový dojem 10/10

Děkuju!:)

Oko III. - Hugh Laurie

7. června 2009 v 17:06 | Jeanette |  Moje kresby
Snad v tom Hugha trohu vidíte, ale nevím... V tom obočí a vráskách jsem se nechala trochu unést :) Jsem na to docela pyšná (jako vždycky po dokončení) a počítám, že aspoň ještě hodinu budu :). (Ve větším najdete na DA)

Připadá mi, že v menším je to od fotky skoro nerozlišitelný!!!
(nadšená a hladová se odcházím najíst,ciao!)

Fungující playlist!

5. června 2009 v 15:05 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Díky nějakému návodu se mi sem podařilo vložit playlist z imeem :) A je tam ta míchací možnost, takže vás vždycky při vstupu překvapí jiná písnička. Trochu mě štve, že to hraje z každé písničky jen 30 sekund, proč probůh? :(

P.S.: Poslouchám Breadcrumb Trail, ta věta na začátku písničky Lay me down (,,Byla to dlouhá sesta, ktera nás sem privedla, ale ted jsme tu domů.") je tak heartwarming and touching! ♥


4.6. - Změny se projeví až po restartu počítače

4. června 2009 v 22:15 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Se školou (do které už půjdu míň než 18x a nikdy více) jsme jeli na jednu z těch exkurzí, u kterých litujete i peněz za předraženou jízdenku v tom nepohodlném vlaku.
Škola nám objednávala po čtyři roky takové tříhodinové psycho bloky a měli jsme čtyři do roka (tenhle byl poslední, odehrával se na jejich pracovišti a byl jen dvouhodinový, ptž první hodinu jsme měli přednášku).
Měli jsme sedět kvůli pohodlí na polštářích a po nějaké hře jsem si na něj nesedla, ten pracovník to zpozoroval a tak jsem si na něj tedy raději přesedla (copak na tom pohodlí tolik záleží?), ale po další aktivitě jsem si na něj nekecla úmyslně, protože se mi ta alokace polštářů a lidí v místnosti nezamlouvala.

Při závěrečném hodnocení jsem měla podle jeho pohledu pocit, že mě považuje za největší zlo z těch dvaceti lidí a napadlo mě hned několik důvodů, proč by mohl:
a) že nesedím na polštáři
b) že mám nalepenou jmenovku tak, že nejde přečíst a nemůžou mě tudíž oslovovat
c) že jsem na otázku jestli mě zajímá, o čem budou povídat, na začátku odpověděla pokrčením ramen a výrazem obličeje ,,je mi to úúúplně fúk"
d) že jsem se té druhé aktivity nezúčastnila a jen jsem mlčela
e) že jsem dlouhou dobu nedávala pozor a zaujatě zkoumala ornamenty kolem zářivek
f) že si mě možná pamatuje z minulých ,,sezení", tam jsem taky nedělala nic dobrého

Každý měl jednou větou říct, jak se mu to líbilo, tak když přišla řada na mě, řekla jsem ,,Dobrý.", ale dřív, než mohl říct něco vedlesedící , zeptal se mě, jestli jsem se dozvěděla něco nového?
,,Hodně věcí," ale můj úhybný manévr se nezdařil.
,,Bude mi stačit, když řekneš jednu," a byla jsem v háji.
Dlouhou minutu jsem mlčela a doufala, že to třeba vzdá, ale ne. Tak jsem ze sebe vysoukala nějakou nepodstatnou věc, kterou jsem si při mém poslechu jedním-uchem-tam-druhým-ven zapamatovala a byl konečně konec.

Ale má to i dobrou stránku, už tam nikdy nebudu muset jít!!!!! Pokud tedy tyhle bloky neobjedná gymnázium kam jdu, to by mě dodělalo :).


Příště:
Proč hromadně nečíst Výchovu dívek v Čechách
Proč si nezakládat mraveniště ve školní brašně
Proč nepřestávat opíjet lemury skotskou z čůracího mechanického pejska

2 diplomy za bleskovky

1. června 2009 v 19:40 | Jeanette |  Aktuální oznámení


Děkuju! :)