28.5. - Tohle není deník

28. května 2009 v 22:03 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Náš třídní důležitě držel ,,losovací bubínek".
Vylosovala jsem si 7.
7 se rovnalo Proměny zámku.
To nebylo zlé, ale kamarádka se obávala toho, že si vylosuje svou neoblíbenou učitelku a bude v té dílně se svou sestrou. Nakonec k ní šla a měla takovou smůlu, že si jí vytáhla i její sestra.
Jeden spolužák, když ukázal učiteli číslo a zeptal se, co to je, on odpověděl: ,,Hrajeme pohádky" a tak ho spolužák poslal do hajzlu a šel hrát pohádky :).

Pak se začali scházet učitelé, přírodopisec dorazil s pádlem v ruce a mě bylo líto, že nejdu k němu :( :). Šli jsme na ten zámek a šatna naší třídy byla jako jediná zamčená, takže jsme musely s kamarádkou, která měla tu svou smůlu, běžet do rozhlasu, aby vyhlásili, ať rychle přivalej klíče. Nikdo samozřejmě nepřivalil, tak jsem si zaběhala po škole zatímco ta učitelka postávala venku a dělala na kamarádku agresivně nervózní gesta. Záchrana v podobě kamaráda ale nakonec dorazila a před náma už byly jen necelé čtyři hodiny během kterých nám mělo docházet, že jsou přece i horší věci než normální vyučování.

Prohlídka nebyla špatná (zámek je v rekonstrukci, takže všude dělníci, dělníci a dělníci, zrovna probíhala kolaudace některých místností) a ohromilo mě, že v jednom salónku našli pod omítkou u stropu po celém obvodu místnosti antické kresby. Takové ty černooranžové postavičky, jaké najdete na pohlednicích v Řecku a vypadaly opravdu skvěle, podle mě mnohem lepší než ta nová omítka, kterou se tam chystají nahodit nebo co. Kde se tam vzaly? Proč zrovna tady v Čechách na zámku? Kdo to maloval? Kdy? Není škoda to zakrýt? Restaurace by prý byla strašně drahá... Sice se nezajímám příliš o hrady a zámky, ale hodně o výtvarné umění a tohle mě opravdu ohromilo. Proč nezavolají alespoň zavolat nějakého odborníka, aby to omrknul?

Zbytek byl sice otrava, ale celkově to nebylo tak hrozné a při závěrečném anonymním hodnocení jsem lípla nálepku pod ,,Líbilo se mi"... Potkala jsem pár nových lidí, jako jedna z prvních viděla náš zámek po další etapě rekonstrukce a nedopadla nejhůř. Ta kamarádka, která šla se ségrou a svou milou učitelkou, musela dojít až na přehradu což je pořádná štreka a ona nesnáší pěší tůry.

Hitchcock se nakonec nekonal. V mém případě :P.
 


Komentáře

1 Antarra Antarra | Web | 3. června 2009 v 22:36 | Reagovat

Mají to ale podivuhodné nápady tam u vás.

2 Jeanette Jeanette | Web | 4. června 2009 v 22:18 | Reagovat

Antarra: to ano :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama