Duben 2009

Náhlé rozhodnutí

25. dubna 2009 v 21:48 | Jeanette |  Aktuální oznámení
Rozhodnula jsem se, že do té doby, než vyrobím ten nový design, sem nic nenapíšu. Takže se ho pokusím udělat co nejdříve, protože mě baví sem psát x).


25.4. - Lenoch je ten, kdo ani nepředstírá, že pracuje

25. dubna 2009 v 20:26 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
I am so lazy. Nechce se mi nic dělat. Mám úkol z fyziky, ještě bych měla namalovat dvě věci, které jsem slíbila a vytvořit jednu věc. Ale já prostě nemůžu, nedokážu se k tomu přinutit.

Koupila jsem si dnes Obchodníka se smrtí od Laurieho. Zatím jsem jen na padesátépáté stránce, brácha mě zarazil, abych to nepřečetla celý. Část mozku mi říká, že je tam příliš moc různých popisů a metafor a ta další ať se na to vykašlu, stejně jsem si jen chtěla ,,rozšířit obzory" a pobavit se a že toho humoru je tam fakt hodně.

A předvčerejškem v rozhlase četli seznam vítězů soutěže Den Země. Já byla tak zabraná do nějakého anglického souvětí, že jsem ani nepostřehla, že jsem vyhrála 1. místo (!!!!) za svou sci-fi báseň. Zítra si prý mám jít pro cenu. Nechce se mi. A byla jsem tak líná, že jsem se ani nekoukla na jeden z těch plakátů, odkdy ta megaakce začíná.

Mluvila jsem s tím, kdo tu báseň bude recitovat, prý je to moc těžký a vůbec neví, jak to má přednést. Už tu zítřejší vysokou uměleckou úroveň úplně vidím a slyším. (Takhle jízlivá bych nahlas nikdy nebyla.)

Vážně bych měla jít dělat tu fyziku.... x(

22.4 - Úpis duše ďáblovi na dobu: čtyř let

22. dubna 2009 v 21:52 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Ale je to lepší, než kdyby tam bylo dvojtečka na věčnost. Paní v kanceláři s kytičkami na nehtech si laxně vzala můj zápisový lístek, zapsala mé jméno a hotovo. Někdy v létě se mám prý připravit na seznamovací kurz. Nemám zrovna chuť se seznamovat s nějakou novou třídou, ale to se asi do toho léta změní.

Za dnešní den jsem měla tři zmrzliny: vanilkovou, veliký kornout jahodové s čokoládou a šmoulovou. Po té šmoulové jsem toužila už dávno a dneska ji konečně měli, nedaleko od místa, kde je má střední škola. (Já budu středoškolák!)

Trochu se mi stýská po Londýně...

Dnes, jelikož byl Den Země, jsme sbírali odpadky a byli na besedě. Já dostala za úkol o tom napsat článek, takže jestli ten pán měl jiný titul než magistr a karbonové kontejnery nemají oranžové víko, tak to má někdo hodně blbý (snad se tam nevejde kolonka autor).

Včera nás místo matiky naštívili pánové z jaderné elektrárny. Poslali nám kousek uranu, mě se na něj šahat nechtělo, ten řečník to zpozoroval a řekl:,,Nebojte se, to je radioaktivní jen trošku..." Byl to vtip nebo ne?

Můj překlad písničky Rise

22. dubna 2009 v 21:29 | Jeanette |  Moje další tvorba
Občas mě to chytne a potřebuju něco přeložit. Tentokrát to byla písnička Rise od The Frames. Neříkám, že je to úplně eňo ňuňo bez chyby, je to prostě můj překlad. Nekopírovat

Dýchání v noci
nic jiného teď nepotřebuji
vítr je na mé straně
a stejně tak i ty
a společně povstaneme

Nad všechna tato slova a sliby, které jsme nemohli dodržet,
společně vzlétneme nad to všechno
ale někdy budeme padat
dál od světla
ale tuto noc na nás dopadá
a společně povstaneme

A určitě je to už znamení
že všechno je připraveno na nějaký druh významnějšího plánu
určitě je to znamení
že jsi měla pravdu
A ta skrytá hranice
kterou nám popírají
ale překračujeme ji dnešní noc
a společně povstaneme

Někdy budeme padat
dál od světla
ale tuto noc na nás dopadá
a společně povstaneme

Překroč tuto hranici
přes kterou dnes přecházíme
a společně povstaneme


20.4 - Zpátky doma

20. dubna 2009 v 21:46 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Od včerejšího večera jsem zpátky doma a musím říct, že to tam bylo ú-ž-a-s-n-ý. Londýn je úplně jiný město a hrozně se mi líbí, chtěla bych se tam ještě vrátit. A moje angličtina obstála, s několika Londýňama jsem si popovídala, nejvíc asi s jednou Angličankou u Temže x) :). Zítra sem přidám i nějakou fotku, mějte se, musím ráno do školy a budu mít díky jedné neušité panence problém, ach jo.

13.4. - London Calling

13. dubna 2009 v 21:41 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Pozítří jedu do Anglie! Jupí! :) Jen doufám, že nebude špatně a tyhle věci okolo budou v cajku. Možná sem pak dám nějakou fotku, protože foto Big Bena nebo Buckinghamu jste zaručeně nikdy neviděli ;) x).

Na DeviantArtu jsem si přečetla o jedné soutěži, jde o to, poslechnout si jednu skladbu a nakreslit jakýmkoliv způsobem to, co mě přitom napadne, či-li fantazie go go go. Takže jsem to zkusila a mám náčrt, nepřijde mi to zatím nijak originální, ale nechci být jen puťka, co si maluje podle fotek, mám na víc.

A začala jsem psát ,,knihu". Zatím mám pět stránek, které jsem proškrtala, seškrtala, přepsala a tak nějak schválila a až to dopíšu, chtěla bych to poslat Albatrosu (co když je ve mě spisovatelskej talent).

Ale už i přes to je mi nějak smutně... Nevím proč.

9.4. - Nové závislosti

9. dubna 2009 v 17:49 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Tak jsem se zase pro něco nadchla :) Náramky přátelství. Je to celkem zábavný, celkem to bystří mozek, protože musíte přemýšlet, jak který uzlík uvázat a kterou nit jste v téhle řadě použili a hlavně, ve výsledku to vypadá úžasně (aspoň mě se to strašně líbí).
Zatím umím jen jednoduché vzory jako pruhy nebo šipky, o víkendu chci začít písmenka (slíbila jsem kamarádce náramek s nápisem LAMA) ale časem se chci dostat k tučňákům, koníkům, rybičkám a všem možným vzorům co se daj´ uplést.

A ta druhá závislost - Hugh Laurie. Nedávno jsem začala o útercích sledovat Dr. House na AXN a trochu jsem po něm zapátrala.
Na téhle stránce jsem si přečetla ukázku z jeho knihy Obchodník se smrtí, velmi příjemně mě překvapila a až pojedeme do obchoďáku, chci si ji tam koupit.

A taky jsem na youtube.com našla, jak zpívá svou písničku Mystery. Tak moc jsem se už dlouho netlemila. Na YT najdete i vezi s českými titulky, ale tam jsem našla několik chyb a já jsem strašná puntičkářka, takže sem dám jen tuhle neotitulkovanou. Chci někdy napsat vlastní překlad... Co nejdřív, tahle písnička je úžasná a jestli máte aspoň základně-pokročilejší znalost aj, myslím, že mu budete rozumět... Ten člověk je génius a já se konečně díky těmhle dvoum novým ,,závislostem" po dlouhé době cítím jako obyčejné patnáctileté pako :).


Dneska počitadlo ukazuje rekordních 12 lidí... Někdo by možná řekl ,,Jedenáct lidí? Pch." Ale já z toho mám radost, děkuju :).

Hermiona

5. dubna 2009 v 21:56 | Jeanette |  Moje kresby
Tady je ta moje Hermiona, ve výsledku to sice není 10%ní podoba, ale myslím, že jsem jí vystínovala dobře. Je už hotová dýl (asi dva dny), ale dávám jí sem až dneska (ty krásný dvacetistupňový vedra :) ).
A můj skaner zase chytila ta pecka o globálním oteplování, takže je to trochu do růžova. Pokud ji chcete vidět, ve velkém mrkajte na mou DA stránku. Komentáře jsou vítané.