Březen 2009

Nový vzhled....

31. března 2009 v 16:48 | Jeanette
...chci udělat (to je slovosled). Bude naprosto a 100%ně autorsky můj, použiju zmuchlaný papír a moje milovaný tabletový perko. Ale až udělám všechnu práci, kterou udělat musím. Škoda, že jí nemůžu smýst ze stolu, to prostě tentokrát nejde :(. A pak ještě jeden design pro jeden hp megablog (ten má přednost)... Takže to udělám nevímkdy, ale tipuju tak dva týdny.... Ádié :)

30.3. - I don´t like Mondays

30. března 2009 v 22:02 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
,,The silicon chip inside her head, gets switched to overload..." To je začátek textu písničky od Boomtown Rats, kterou teď poslouchám. Jmenuje se I don´t like Mondays a je o dívce, která zastřelila několik lidí a když se jí zeptali proč, tak řekla, že nemá ráda pondělky. (Ale ještě na ten text radši kouknu, abych neplácala blbosti).

Tuhle písničku hrál i Dr. House na piano, můžete kouknout na video, začátek je ze seriálu a pak to plynule přechází do té verze od Rats.Za zmínku stojí má dnešní příhoda s pomerančem. V jídelně byla jako ovocná příloha pomeranč a když jsem šla zpátky do školy, cestou jsem ho loupala a v podpaží držela sešit z fyziky. Mám hodně dlouhý nehty, takže to nešlo tak těžce, ale horší to bylo s tím velkým sešitem. Po prvním přechodu silnice mi spad, v letu se otevřel a plác do bahna. Zkusila jsem se to rychle sklepat, ale skrvna tam zůstala.
U semaforu se mi stalo totéž, když jsem se pokusila pomeranč rozpůlit. Sešit dopadl na asfalt, takže pohoda, ale při sbírání mi za nehty nalezly kamínky. U samoobsluhy mi spadl ještě jednou (druhý pokus o rozpůlení pomeranče), tentokrát do hlíny a za letu se opět otevřel.
Ztratila jsem nervy, špinavý sešit jsem srolovala a pomeranč (oloupaný, rozpůlený, nesnědený) letěl do koše.

O hodině jsem pak dostala z fyziky trojku. A zjistila jsem, že tu látku nechápu pořád stejným způsobem. Nemám momentálně ráda fyziku. A taky pondělky. Život je někdy hardcore. Ale zítra pomeranče nejsou.

24.3. - There's no point trying to fight it

24. března 2009 v 21:56 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
,,Dobrý podvečer..."

Taky tenhle pozdrav vůbec nepoužíváte?......

A jak se mám?
Ucházejícně, ale mám natažený sval na stehně a dost to bolí, když chodím, skoro kulhám. Zítra máme nacvičovat ve škole zase soupravu se stuhama a nedokážu si představit, jak se budu hýbat... Jau jau jau :(.

Dneska přišel ten film Once. Samozřejmě jsem to hned po škole omrkla ;).
Určitě má chyby, ale pro mě je naprosto fucking brilliant. ,,You're moving too fast for me" a další a další mi pořád zní v uších ♪.

Opět mám obrovskou chuť koupit si kytaru, v poslední době mě to trochu přešlo, ale po tomhle filmu... Já se chci tak moc naučit hrát... Už mám i vybraný přesný model (SX DG25-RDS), ale prostě mám trochu strach se zeptat, protože doma neumím bojovat za svoje nápady... následující scénář, který by v tom nejhorším případě mohl nastat:

já: ,,mamí, mohla bych si koupit tu kytaru?" (následuje dlouhý výčet všech pro)
m.: ,,vždyť ty nemáš hudební sluch"/,,na to už je přece pozdě"/,,to snad nemyslíš vážně".......
já: (sklesle) ,,no tak nic..." (poraženě odcházim)

Půjčila jsem si v knihovně Petera Pana od Jamese Barrieho, už dávno jsem si to chtěla pořádně přečíst a vypravit se před spaním do Země Nezemě :o. A to dneska udělám :).

Češtinářka mě zjevně nemá ráda. Dnes se na mě velmi ošklivě podívala, když jsem ji pozdravila a usmála se na ní. Jsem zvědavá, co řekne mojí sci-fi básni (povinný úkol ze slohu na Den Země - Co jsem viděl venku). Anebo spíš nejsem... Ať řekne cokoliv, já to předělávat nebudu.

A maluju už jen po večerech půlhodinku před spaním a v pondělí o výtvarce, na víc nemám sílu...

Mark Twain řekl: ,,Opustil jsem školy, protože mi bránily ve vzdělání" - chytrý muž, líp by to nikdo neřekl......

See ya soon, mates ;)

17.2. - Den svatého Patricka

17. března 2009 v 19:26 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Jestlipak víte, co je dneska za den?
Jasně že víte, protože jste si to přečetli v názvu článku :).

Tenhle svátek slaví v Irsku (ale i ve VB a USA), na počest jejich patrona sv. Patricka. Ten den tam vidíte jen jedinou barvu - zelenou a Irové tenhle svátek slaví prý hlavně popíjením.
Ve wikipedii jsem o tom našla spoustu textu a pár fotek, pokud vás to zajímá, doporučuju mrknout ;).
Někdy bych to chtěla vidět na vlastní oči, musí to vypadat úžasně.


A abych aspoň nějak oslavila tenhle svátek...(i když nejsem Ir, ale miluju fotky irské přírody, irské legendy a hlavně irské muzikanty..).... Objednala jsem si dvd irského hudebního filmu Once.

Jupí, už se moc těším, až to přijde :).

Moje ,,zlepšení"

15. března 2009 v 17:25 | Jeanette |  Moje kresby
Pořád nejsem spokojená s tím, jak kreslím, ale musím říct, že za posledních sedm měsíců (srpen 2008-březen 2009) jsem udělala pokrok :). V srpnu jsem totiž začala brát kreslení trochu vážněji a šla jsem do toho hloub a pořád se snažím...

Doufám, že se budu zlepšovat i dál a že za pár let už fakt budu Masteer, mu haha :). A taky chci brzy začít s vlastní tvorbou, takže se někdy v budoucnu těšte na fantastické bytosti ;).

Joker

15. března 2009 v 17:05 | Jeanette |  Moje kresby
A už je hotovej... :) Není to tak dobrý, jak jsem chtěla, aby to bylo, ale snad ujde, ale kamarádovi, pro kterého ta kresba byla, se to líbí, takže jsem happpyyyy :).
Pokud ho chcete vidět ve větším, koukněte na mou deviantstránku SEM.
Navíc skener pořád zlobí a přidává růžovou :(. Jestli ho nenakazila ta pecka od Nightwork, kterou teď hrajou všude (Globální oteplování)... :D

2-3 články čekejte večer nebo zítra... Mějte se famfárově :).

Joker (Work in progress)

11. března 2009 v 21:33 | Jeanette |  Moje kresby
Tohle je pro mého kamaráda, ale ještě to není dodělaný, proto vám to ukazuju zatím tak malý :). A vím, že v tom saku jsou nalevo mezery, ale prostě... ještě to neni dodělaný :). Můj scaner ,,byl zas trochu teplej", tzn. přimíchal do obrázku i trochu růžové :D. Co na to říkáte?

8.2. - Musíte se rozhodnout

8. března 2009 v 21:32 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Ťik ťak ťik ťak ťik ťak. (Taky váš štve ť vedle i?)

Do týdne se musím rozhodnout, na který z gymplů chci jít. Mě se nechce na žádný, takže je to těžký.

Zajímalo by mě, jestli mě vezmou na všechny tři, protože na jeden z nich se hlásí přes 150 lidí a má špičkovou pověst. Ale já prostě netuším, co od školy chci.

Toužebně zírám už léta na hodiny, kdy bude konec vyučování a se střední školou jsem jako malá tak nějak nepočítala :(.

mind-illusi0nz-stock.deviantart.com

Ťik ťak... Ručičky jdou dál.

Vyměňuju ikonky

3. března 2009 v 21:49 | Jeanette
Máte blog, na kterém zveřejňujete vlastní tvorbu (píšete si vlastní články)? A měníte ikonky? Tak právě vás hledám! Tahle výměna ikonek mě fakt baví, a navíc budu na váš blog občas chodit ;). Pakliže máte zájem, napište pod článek.


3.3. - Croissant

3. března 2009 v 21:04 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Včera jsem si koupila croissant s pomerančovočokoládovou náplní. Nikdy jsem to nejedla a zvědavost a akční cena 7.50 mě přemohly. Nebylo to dobrý.

Dneska přišla babička a vtiskla mi do ruky croissant s jahodovou náplní. Ať to zkusím, protože až pojedeme do Anglie, máme k večeři na výběr ze dvou věcí - buď croissant s čokoládovou náplní nebo aspiková miska (prý směs čehosi zatavená v čemsi). Zajímala mě ta jahodová náplň a zkusila jsem to. Nebylo to dobrý.

Čokocroissant si na britských ostrovech asi nedám, nová příchuť mě už neláká. Nezbývá, než dojít do supermarketu pro něco v aspiku a ochutnat. Bude to mňamka ;D.

abraca.deviantart.com

O ájině jeden spolužák zazářil. Větu ,,I can´t ride horse" přeložil jako ,,Neumím řídit koně".

V těhle těžkých dobách linárních funkcí, hyberbol, parabol a křivek nenávidím matiku, je to pitomost.

Dozvěděli jsme se opět novou věc ohledně interaktivní tabule - šipkou ,,Back" (ve slovníku zpět, záda) se dostanete na bílé plátno, učitelka tedy usoudila, že Back v tomhle případě znamená záda albína. Nejen že jsme týrali kresleného koně, ale teď už i píšem po lidech s nedostatkem pigmentu :D.

A hrála jsem si s dráty a modelínou, ale o tom až zas jindy, adios ;)

2.3. - Odvážná gymnastka

2. března 2009 v 21:33 | Jeanette |  Z čmáracího deníku...
Ta práce s tou kresbou sochy od Borrominiho se vyplatila, učitel mi ji vela pochválil a řekl, že je to mazec. Yahoo :). Tady je miniscan té Cuddyové, finální verze bude větší, mám ji hotovou jen asi do poloviny, ta brada krk a čelo ještě není, holt jsem lenóra :). Co jí zatím říkáte?

A dneska o tělocviku jsme dělali mou velice oblíbenou gymnastiku. Ale rozhodla jsem se zachovat hrdinně a v posledních pěti minutách jsem si šla dobrovolně zkusit hvězdu. Zvedla jsem levou ruku a nohu, jak mě to učila kamarádka, odrazila jsem se a následovalo divné salto, které skončilo ošklivým přistáním na zemi. Učitelka se mě optala na hlavu, neboť ten pád prý vypadal velmi zle.
A pak mě pochválila, že jsem našla odvahu. Ale tuším, že příště ji už nenajdu. Kamarádka, která chce pracovat na pitvě a snese hodně, mi po mém výkonu řekla rozrušeně ,,ty vole...".....